Jak pakowaniem podkreślić ekologiczny i naturalny charakter Twoich miodów oraz żywności eko?

Jak pakowaniem podkreślić ekologiczny i naturalny charakter Twoich miodów oraz żywności eko?

Barbara Rodek
28.02.2022 2 minuty

Miód jest smaczny i zdrowy. W handlu wysyłkowym powinien zostać opakowany w odpowiedni sposób. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie słoika przed uszkodzeniami podczas transportu, ale też o podkreślenie charakteru ekologicznej zawartości przesyłki i wywarcie jak najlepszego wrażenia na klientach.

Jak pakować miody, przetwory warzywne i owocowe oraz inne ekologiczne produkty spożywcze, by skutecznie zabezpieczyć je w transporcie i zaznaczyć wizualnie ich naturalny charakter? Sięgnij po produkty epacking i pokaż zieloną stronę swojego biznesu.

Ekologiczna żywność – ekologiczne opakowania

Rosnąca świadomość znaczenia ochrony środowiska dla współczesnego świata przekłada się na wszystkie dziedziny naszej codzienności, w tym również branżę spożywczą. Ruch slow food, powrót do regionalnych tradycji kulinarnych, sezonowość czy krótkie, naturalne składy produktów spożywczych to jedne z najmocniejszych obecnych trendów i nic nie wskazuje na to, by ich popularność miała przeminąć.

Producenci ekologicznej żywności dokładają wszelkich starań, by dostarczać klientom produkty dopracowane pod każdym względem – pełne smaku i wartości odżywczych, a przy tym estetycznie i bezpiecznie zapakowane. My chętnie pomożemy Ci w tym drugim aspekcie: sprawdź, jak opakować miody, przetwory i inną żywność eko, by podkreślić jej naturalny charakter!

Niezawodne opakowanie na miód: jak spakować słoiki z miodem do wysyłki?

Podstawowym zadaniem opakowania jest ochrona zawartości przesyłki przed uszkodzeniem. W przypadku żywności i napojów ma to ogromne znacznie. Miód stanowi tu podręcznikowy wręcz przykład, ponieważ przechowywany jest i transportowany najczęściej w szklanych słoikach, a te mogą łatwo pęknąć podczas transportu. Ich ochrona przed uszkodzeniami jest tym istotniejsza, że niektóre spośród owych słoików same w sobie są dziełami sztuki, swoim kształtem i oznaczeniami korespondującymi z zawartością, czyli miodem z pasiek szczycących się wieloletnią tradycją oraz uznaniem.

Słoki z miodem należy zatem umieszczać w solidnym kartonowym pudełku, a wolną przestrzeń w środku trzeba dokładnie wymościć wysokojakościowymi wypełniaczami o właściwościach amortyzacyjnych. Zapobiegną one nie tylko niekontrolowanemu przemieszczaniu się szklanych naczyń, ale przede wszystkim osłabią siłę oddziaływania zewnętrznego, np. wstrząsów, i zminimalizują ryzyko zmiażdżenia. W tym zakresie idealnie sprawdza się papier nacinany HoneyPack - może służyć zarówno jako wypełniacz, jak też materiał do owijania paczek - lub inne pochodzące z recyklingu, ekologiczne i biodegradowalne tworzywa. Do ich aplikowania używamy odpowiednich dyspenserów, takich jak ergonomiczny dyspenser z kartonu HoneyPack Box bądź QuickPack DSSR - z funkcją arkuszowania różnego rodzaju materiałów do pakowania, poprzez zastosowanie poprzecznego noża tnącego wysokiej jakości.

Oczywiście, proces pakowania przebiegać powinien w sposób możliwie najbardziej przyjazny dla środowiska naturalnego i przy użyciu ekologicznych materiałów.

Jak zapakować słoik miodu, by podkreślić jego charakter? Zadbaj o wypełnienie i wygląd paczki!

Paczka pełni nie tylko funkcję ochronną, ale też dekoracyjną. Powinna ona przyozdabiać zawartość przesyłki i podkreślać jej zawartość. Zadanie to jest bardzo istotne w przypadku produktów żywnościowych i ekologicznych, w tym oczywiście miodu.

Najlepszym materiałem do pakowania słoików z miodem jest papier HoneyPack. Jest on bardzo uniwersalny, może być bowiem używany zarówno do wypełniania, jak również owijania paczek. Wydajnie amortyzuje wstrząsy, ochraniając zawartość przesyłki przed uszkodzeniem. Jest oczywiście w pełni przyjazny dla środowiska, poddający się biodegradacji oraz nadający się do dalszego recyklingu. Ma też bardzo ciekawą pod względem wizualnym strukturę, przypominającą plaster miodu. Dzięki niej doskonale komponuje się pod względem estetycznym z zawartością słoików, lecz także sam w sobie stanowi dekorację dla paczki.

Pakowanie żywności – jakie produkty żywnościowe są bezpieczne do wysyłki?

Żywność ogólnie nadaje się do wysyłki. Wyjątkiem są produkty szybko psujące się, czyli takie, które mogą się zepsuć podczas transportu. Inne należy przewozić w odpowiednich warunkach, np. temperaturowych. Żywność eko jak najbardziej można wysyłać, oczywiście pod warunkiem zapakowania jej w taki sposób, żeby towar nie został uszkodzony ani nie zanieczyścił innych przesyłek. Materiały użyte do jego pakowania też nie powinny być szkodliwe. Dlatego produkty żywnościowe warto pakować w Papier Kraftowy, który nie uwalnia szkodliwych substancji do żywności.

Bezpieczne pakowanie szkła

Bardzo ważnym aspektem produkcji ekologicznej żywności jest wybór jej opakowań, które również powinny być przyjazne naturze. Plastik pojawia się tu coraz rzadziej. Produkty płynne, jak miody, dżemy czy soki rozlewane są do słoików i butelek, które po opróżnieniu świetnie sprawdzają się jako uniwersalne pojemniki lub – po wyrzuceniu do kontenera na szkło – surowiec do recyklingu.

Szklane opakowania jak najbardziej warto więc stosować, pamiętając przy tym, że przy wszystkich swoich zaletach szkło ma także mankament w postaci wysokiej kruchości. Aby maksymalnie zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem – zwłaszcza gdy sprzedajesz je wysyłkowo – musisz go odpowiednio opakować. Czy da się zrobić to dokładnie, a zarazem bez ustępstw kosztem ekologii? Oczywiście – produkty epacking pomogą Ci wywiązać się z tego zadania bez zarzutu.

Papierowe materiały pakowe i wypełniacze w wysyłce żywności eko

Zabezpieczenie przesyłki zawierającej ekologiczne miody i inne produkty spożywcze zacznij od owinięcia każdego z jej elementów papierem zabezpieczającym HoneyPack. Jego trójwymiarowa struktura zapewnia amortyzację ewentualnych wstrząsów i uderzeń, a co za tym idzie – dostarczenie produktów w nienaruszonym stanie. Pozostałą przestrzeń w pudełku należy dokładnie wypełnić, tak by zapobiec przemieszczaniu się jej zawartości w transporcie. Do wyboru masz tu jednolity papierowy wypełniacz FullPack lub dekoracyjne wiórki papierowe SkewPack: materiały odmienne od siebie pod względem formy, ale równie praktyczne i efektywne.

Ekologiczne materiały pakowe – wizytówka Twojej firmy

Papierowe materiały pakowe łączą wysoką funkcjonalność z walorami estetycznymi, a ich naturalna faktura i kolorystyka harmonijnie komponują się z elementami identyfikacji wizualnej marek ekologicznej żywności. Produkty epacking wykorzystasz nie tylko do zabezpieczania przesyłek, ale i do dekoracji: HoneyPack i SoftPack pięknie prezentują się udrapowane na wieczkach słoików i przewiązane sznurkiem – oczywiście, także papierowym StringPack.

Stosowanie ekologicznych opakowań i wypełniaczy jest realnym działaniem na rzecz ochrony środowiska. Rezygnując z foliopaków i folii bąbelkowej dokładasz swoją cegiełkę do redukcji ilości wszechobecnych plastikowych śmieci. Ekologiczne opakowania tworzą ponadto spójną całość z produkowaną w zrównoważony sposób żywnością: decydując się na nie prezentujesz klientom swoją firmę jako nowoczesne, odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo.

Czytaj podobne

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024
Relacje z targów 28.05.2024

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024

W kwietniu byliśmy obecni na Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - to był już nasz trzeci raz! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży opakowaniowej. Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania i kilka innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją. Przeczytaj artykuł i odkryj, jakie trendy i technologie królują w 2024 roku.

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.