Jak pakowaniem podkreślić ekologiczny i naturalny charakter Twoich miodów oraz żywności eko?

Jak pakowaniem podkreślić ekologiczny i naturalny charakter Twoich miodów oraz żywności eko?

28.02.2022 2 minuty

Jak pakować miody, przetwory warzywne i owocowe oraz inne ekologiczne produkty spożywcze, by skutecznie zabezpieczyć je w transporcie i zaznaczyć wizualnie ich naturalny charakter? Sięgnij po produkty epacking i pokaż zieloną stronę swojego biznesu.

Ekologiczna żywność – ekologiczne opakowania

Rosnąca świadomość znaczenia ochrony środowiska dla współczesnego świata przekłada się na wszystkie dziedziny naszej codzienności, w tym również branżę spożywczą. Ruch slow food, powrót do regionalnych tradycji kulinarnych, sezonowość czy krótkie, naturalne składy produktów spożywczych to jedne z najmocniejszych obecnych trendów i nic nie wskazuje na to, by ich popularność miała przeminąć.

Producenci ekologicznej żywności dokładają wszelkich starań, by dostarczać klientom produkty dopracowane pod każdym względem – pełne smaku i wartości odżywczych, a przy tym estetycznie i bezpiecznie zapakowane. My chętnie pomożemy Ci w tym drugim aspekcie: sprawdź, jak opakować miody, przetwory i inną żywność eko, by podkreślić jej naturalny charakter!

Bezpieczne pakowanie szkła

Bardzo ważnym aspektem produkcji ekologicznej żywności jest wybór jej opakowań, które również powinny być przyjazne naturze. Plastik pojawia się tu coraz rzadziej. Produkty płynne, jak miody, dżemy czy soki rozlewane są do słoików i butelek, które po opróżnieniu świetnie sprawdzają się jako uniwersalne pojemniki lub – po wyrzuceniu do kontenera na szkło – surowiec do recyklingu.

Szklane opakowania jak najbardziej warto więc stosować, pamiętając przy tym, że przy wszystkich swoich zaletach szkło ma także mankament w postaci wysokiej kruchości. Aby maksymalnie zabezpieczyć towar przed uszkodzeniem – zwłaszcza gdy sprzedajesz je wysyłkowo – musisz go odpowiednio opakować. Czy da się zrobić to dokładnie, a zarazem bez ustępstw kosztem ekologii? Oczywiście – produkty epacking pomogą Ci wywiązać się z tego zadania bez zarzutu.

Papierowe materiały pakowe i wypełniacze w wysyłce żywności eko

Zabezpieczenie przesyłki zawierającej ekologiczne miody i inne produkty spożywcze zacznij od owinięcia każdego z jej elementów papierem zabezpieczającym HoneyPack. Jego trójwymiarowa struktura zapewnia amortyzację ewentualnych wstrząsów i uderzeń, a co za tym idzie – dostarczenie produktów w nienaruszonym stanie. Pozostałą przestrzeń w pudełku należy dokładnie wypełnić, tak by zapobiec przemieszczaniu się jej zawartości w transporcie. Do wyboru masz tu jednolity papierowy wypełniacz FullPack lub dekoracyjne wiórki papierowe SkewPack: materiały odmienne od siebie pod względem formy, ale równie praktyczne i efektywne.

Ekologiczne materiały pakowe – wizytówka Twojej firmy

Papierowe materiały pakowe łączą wysoką funkcjonalność z walorami estetycznymi, a ich naturalna faktura i kolorystyka harmonijnie komponują się z elementami identyfikacji wizualnej marek ekologicznej żywności. Produkty epacking wykorzystasz nie tylko do zabezpieczania przesyłek, ale i do dekoracji: HoneyPack i SoftPack pięknie prezentują się udrapowane na wieczkach słoików i przewiązane sznurkiem – oczywiście, także papierowym StringPack.

Stosowanie ekologicznych opakowań i wypełniaczy jest realnym działaniem na rzecz ochrony środowiska. Rezygnując z foliopaków i folii bąbelkowej dokładasz swoją cegiełkę do redukcji ilości wszechobecnych plastikowych śmieci. Ekologiczne opakowania tworzą ponadto spójną całość z produkowaną w zrównoważony sposób żywnością: decydując się na nie prezentujesz klientom swoją firmę jako nowoczesne, odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo.

Czytaj podobne

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia
Newsy 28.04.2023

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia

W dniach 18–20 kwietnia zagościliśmy na tegorocznych targach Warsaw Pack – VIII Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań, gdzie prezentowaliśmy najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w naszej branży. Zobacz, jak wyglądało nasze stanowisko!

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?
Porady 07.11.2022

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?

Coraz bliżej święta… Chociaż za oknem jeszcze jesienna aura, to już za chwilę w telewizji zaczną lecieć świąteczne reklamy, a ludzie będą rozglądać się za prezentami pod choinkę.

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?
Porady 03.11.2022

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?

Sprzedaż towarów przez Internet ma wiele zalet, niestety wysyłka zwłaszcza delikatnych produktów zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Wypełnienie paczki to bardzo ważna kwestia, która ma wpływ na to, w jakim stanie nasze produkty dotrą do klienta i jakie będą jego wrażenia na temat marki.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowymi produktami wprowadzanymi do naszej oferty

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą Polityką prywatności
Copyright © 2022 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.