Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Joanna Szczerba
09.08.2023 3

Kompletacja zamówienia jest prawdziwą sztuką. Przygotowanie przesyłki może być żmudne i stresujące, ale może też być łatwe i nie sprawiać problemu. Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Kompletacja zamówień krok po kroku: czym jest i na czym polega ten proces?

Najpierw warto ustalić, co to jest kompletacja zamówień i na czym polega. Ten złożony proces wiąże się z wyszukiwaniem i kompletowaniem wszystkich produktów zamówionych przez klienta. Po pobraniu z magazynu towar zostaje przetransportowany np. przy użyciu wózka widłowego w miejsce znajdujące się jak najbliżej strefy pakowania, a następnie spakowany i wydany do wysyłki pod wskazany adres. Kompletacja zamówień, jak podaje definicja, jest integralną częścią procesu magazynowania.

Praktyczny przewodnik po rodzajach i metodach kompletacji

Rodzaje kompletacji dzieli się, biorąc pod uwagę głównie miejsce procesu realizacji i sposób obsługi towarów. Jeśli chodzi o miejsce, w którym ma odbywać się proces kompletacji, to wyróżniamy:

  • kompletację jednostopniową, którą realizuje się w miejscu składowania towarów.

  • kompletację wielostopniową, polegającą na przeprowadzeniu przygotowania zamówienia na różnych stanowiskach w magazynie (specjalnie przystosowaną do wykonywania konkretnych czynności).

Kompletacja ze względu na obsługę materiałów dzieli się na:

  • ręczną

  • półautomatyczną

  • automatyczną

Metody kompletacji wyodrębnione ze względu na sposób przepływu towarów i pracy personelu to metoda człowiek do towaru i towar do człowieka. W przypadku pierwszej metody mamy do czynienia z sytuacją, w której pracownik przemieszcza się po magazynie w celu pobrania towaru. Druga metoda wiąże się z pozostaniem pracownika na miejscu kompletacji, a potrzebne towary są mu dostarczane przez magazynowe środki transportu.

Jak usprawnić kompletację zamówień? Tworzymy efektywną przestrzeń w miejscu pracy

Kompletowanie zamówień może być szybkie i dokładne, mimo że często jest jedną z bardziej skomplikowanych procesów logistycznych w firmie. Na szczęście kompletowanie towaru można ulepszyć, choćby decydując się na inwestycję w nowoczesne urządzenia, a także przez pracę z wykorzystaniem oprogramowania optymalizującego logistykę magazynową. Usprawnienie kompletacji zamówień musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb firmy, ale podstawą jest stworzenie efektywnej przestrzeni w miejscu pracy. Stworzenie odpowiedniego rozkładu magazynu, który umożliwia pracownikom sprawne poruszanie się i porządek w miejscu pracy, są bardzo ważne, podobnie jak sprzęt i materiały do pakowania. Sprawdź, jak pakować taniej, szybciej i ekologicznie i zoptymalizuj koszty logistyczne w swojej firmie.

Kompletowanie zamówień w nowoczesnym wydaniu: czym są dyspensery i jak usprawniają szybkość pakowania?

Kompletacja w magazynie to wyzwanie, któremu można podołać, wybierając nowoczesne rozwiązania. Jeśli chcesz usprawnić i przyspieszyć samo pakowanie paczek, koniecznie pomyśl o wykorzystaniu w swojej firmie dyspenserów. To praktyczne urządzenie usprawnia pakowanie. Dyspensery wykorzystuje się do arkuszowania różnych materiałów do pakowania – są wyposażone w poprzeczy nóż tnący, który wyróżnia się wysoką jakością. Dyspenser HoneyPack jest dostępny już od 1 zł przy stałej współpracy! Jeśli chcesz wypróbować lekki, mobilny dyspenser w całości wykonany z papieru, postaw na dyspenser HoneyPack Box 2 w 1. Interesującą opcją jest również dyspenser HoneyPack DWSR-FP, pozwalający dodatkowo wykorzystać papier HoneyPack jako wypełniacz.

Użyj powtórnie, zrób wypełniacz! Nacinarki do kartonów dla produkcji darmowego wypełnienia paczki

Teraz możesz wykorzystać papierowe odpady do przygotowania ekologicznego wypełnieniaNacinarki do kartonów tworzą uniwersalny materiał z zużytych kartonów, dzięki czemu zupełnie za darmo otrzymuje się wypełnienie pozwalające dobrze zabezpieczyć zawartość paczki. Nacinarki HSM ProfiPack to urządzenia idealne dla firm, które szukają oszczędności w obszarze magazynowania i transportu.

Ekologiczny następca folii bąbelkowej – papier nacinany jako oszczędne i przyjazne dla środowiska rozwiązanie

Czy miałeś już okazję korzystać z papieru HoneyPack? Ten papier nacinany zapewnia bezpieczne pakowanie delikatnych produktów bez konieczności użycia folii! Papier plaster miodu nadaje się nawet do pakowania szkła i porcelany, stosuje się go również do paczek z kosmetykami i produktami spożywczymi. Jego zaletą jest także to, że jest estetyczny, w pełni biodegradowalny i łatwy w utylizacji. Chcesz owijać palety, korzystając z ekologicznych rozwiązań? Wybierz HoneyPack Pallet

Zrób to dobrze: najczęstsze błędy w pakowaniu zamówień i jak ich uniknąć?

Jednym z najczęstszych błędów podczas pakowania zamówień jest stosowanie za dużych kartonów. Przewożenie pustej przestrzeni w Polsce wiąże się z generowaniem dziesiątek tysięcy ton zbędnego CO2 rocznie. Pakowanie zamówień przy użyciu przypadkowych wypełniaczy również negatywnie wpływa na środowisko naturalne, a nie zawsze gwarantuje przesyłce bezpieczeństwo.

Czytaj podobne

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024
Relacje z targów 28.05.2024

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024

W kwietniu byliśmy obecni na Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - to był już nasz trzeci raz! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży opakowaniowej. Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania i kilka innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją. Przeczytaj artykuł i odkryj, jakie trendy i technologie królują w 2024 roku.

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.