HoneyPack – poznaj zalety papieru zabezpieczającego zwanego plastrem miodu

HoneyPack – poznaj zalety papieru zabezpieczającego zwanego plastrem miodu

Barbara Rodek
27.09.2021 3 minuty

Szukasz materiału do pakowania o szerokich zastosowaniach? Potrzebujesz ochrony dla produktów w transporcie bez użycia plastiku? Papier nacinany to alternatywny sposób na zabezpieczenie przesyłki – funkcjonalny, biodegradowalny, w pełni ekologiczny. Poznaj jego możliwości!

HoneyPack – ekologiczny następca folii bąbelkowej

Poszukujesz zabezpieczenia mechanicznego dla produktów w nadawanych paczkach, ale chcesz uniknąć wypełniania przesyłki grubą warstwą plastiku? Papier nacinany jest świetnym rozwiązaniem dla zatroskanych o losy naszej planety. Ten papier pozwoli Ci zapewnić należytą ochronę zawartości paczek bez nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych.

Do niewątpliwych zalet papieru należą jego biodegradowalność, czystość – nie powoduje pylenia, więc alergicy i astmatycy nie muszą się go obawiać – i estetyczny wygląd. Dzięki swojej uniwersalności papier nacinany ma wiele zastosowań w różnych branżach – od tych transportowych po estetyczne i plastyczne. Papier pakowy 3D może pełnić rolę amortyzatora dla przewożonych przedmiotów, papieru prezentowego, elementu dekoracyjnego, a nawet zastąpić krepinę do wykonania sztucznych kwiatów.

Papier pakowy „plaster miodu” – gwarancja bezpiecznego transportu

Papier 3D jest ponacinany w taki sposób, by po rozciągnięciu uzyskać strukturę przypominającą plaster miodu. Dzięki temu można z niego uformować bezpieczną warstwę, izolującą delikatny produkt od ścian paczki. Papier jest miękki i delikatny w dotyku, dzięki czemu nie rysuje powierzchni szklanych lub ceramicznych przedmiotów. Jednocześnie ma wystarczającą sztywność, by unieruchomić artykuły wewnątrz pudełka.

W zależności od potrzeb możesz włożyć do paczki większą ilość papieru, co pozwoli na zmniejszenie przestrzeni i idealne dopasowanie się wypełniacza do gabarytów zawartości lub mniejszą jeśli potrzebujesz tylko delikatnej warstwy ochronnej. Możesz także dowolnie go rozciągać – całościowo lub fragmentarycznie – albo pozostawić w płaskiej, zwartej formie, uzyskując efekt zbliżony do klasycznego papieru pakowego.

Papier pakowy 3D jako alternatywa dla papieru prezentowego

Lubisz minimalistyczny styl w pakowaniu prezentów? Uważasz, że najlepiej wyglądają paczki zapakowane w gładkie papiery prezentowe lub po prostu w szary papier? Możemy Ci zaproponować urozmaicenie opakowań.

Dzięki ciekawej formie papieru pakowego wciąż minimalistyczna paczka wygląda interesująco i przyciąga wzrok. Dla spotęgowania wrażenia wystarczy przewiązać paczkę grubym, strzępionym sznurkiem lub słomianą rafią. Możesz także wykorzystać nacięcia do umieszczenia przy nim łodyg suszonych kwiatów lub liści – dzięki temu uzyskasz efekt w stylu boho.

Wykorzystaj HoneyPack plastycznie!

Papier pakowy o strukturze plastra miodu może być wreszcie ciekawym elementem prac plastycznych. Kto chociaż raz nie rysował w szkole ula i pszczół z wiaderkami miodu? Dla urozmaicenia rysunku można zaproponować młodemu autorowi doklejenie do rysunku fragmentów papieru nacinanego. Materiał jest też wystarczająco sztywny, żeby dało się z niego zrobić kwiaty – zamiast tych bibułowych.

Reasumując – po otrzymaniu przesyłki nie wyrzucisz wypełniacza, jak prawdopodobnie zrobiłbyś to z plastikiem, ale wykorzystasz do ćwiczeń manualnych. A jeśli nikt w Twoim domu nie ma zapędów artystycznych, nie musisz mieć wyrzutów sumienia przez produkcję dodatkowych śmieci – pamiętaj, że papier nacinany jest ekologiczny i biodegradowalny!

Czytaj podobne

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień
Porady 09.08.2023

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.