Szukasz materiału do pakowania o szerokich zastosowaniach? Potrzebujesz ochrony dla produktów w transporcie bez użycia plastiku? Papier nacinany to alternatywny sposób na zabezpieczenie przesyłki – funkcjonalny, biodegradowalny, w pełni ekologiczny. Poznaj jego możliwości!
Poszukujesz zabezpieczenia mechanicznego dla produktów w nadawanych paczkach, ale chcesz uniknąć wypełniania przesyłki grubą warstwą plastiku? Papier nacinany jest świetnym rozwiązaniem dla zatroskanych o losy naszej planety. Ten papier pozwoli Ci zapewnić należytą ochronę zawartości paczek bez nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych.
Do niewątpliwych zalet papieru należą jego biodegradowalność, czystość – nie powoduje pylenia, więc alergicy i astmatycy nie muszą się go obawiać – i estetyczny wygląd. Dzięki swojej uniwersalności papier nacinany ma wiele zastosowań w różnych branżach – od tych transportowych po estetyczne i plastyczne. Papier pakowy 3D może pełnić rolę amortyzatora dla przewożonych przedmiotów, papieru prezentowego, elementu dekoracyjnego, a nawet zastąpić krepinę do wykonania sztucznych kwiatów.
Papier 3D jest ponacinany w taki sposób, by po rozciągnięciu uzyskać strukturę przypominającą plaster miodu. Dzięki temu można z niego uformować bezpieczną warstwę, izolującą delikatny produkt od ścian paczki. Papier jest miękki i delikatny w dotyku, dzięki czemu nie rysuje powierzchni szklanych lub ceramicznych przedmiotów. Jednocześnie ma wystarczającą sztywność, by unieruchomić artykuły wewnątrz pudełka.
W zależności od potrzeb możesz włożyć do paczki większą ilość papieru, co pozwoli na zmniejszenie przestrzeni i idealne dopasowanie się wypełniacza do gabarytów zawartości lub mniejszą jeśli potrzebujesz tylko delikatnej warstwy ochronnej. Możesz także dowolnie go rozciągać – całościowo lub fragmentarycznie – albo pozostawić w płaskiej, zwartej formie, uzyskując efekt zbliżony do klasycznego papieru pakowego.
Lubisz minimalistyczny styl w pakowaniu prezentów? Uważasz, że najlepiej wyglądają paczki zapakowane w gładkie papiery prezentowe lub po prostu w szary papier? Możemy Ci zaproponować urozmaicenie opakowań.
Dzięki ciekawej formie papieru pakowego wciąż minimalistyczna paczka wygląda interesująco i przyciąga wzrok. Dla spotęgowania wrażenia wystarczy przewiązać paczkę grubym, strzępionym sznurkiem lub słomianą rafią. Możesz także wykorzystać nacięcia do umieszczenia przy nim łodyg suszonych kwiatów lub liści – dzięki temu uzyskasz efekt w stylu boho.
Papier pakowy o strukturze plastra miodu może być wreszcie ciekawym elementem prac plastycznych. Kto chociaż raz nie rysował w szkole ula i pszczół z wiaderkami miodu? Dla urozmaicenia rysunku można zaproponować młodemu autorowi doklejenie do rysunku fragmentów papieru nacinanego. Materiał jest też wystarczająco sztywny, żeby dało się z niego zrobić kwiaty – zamiast tych bibułowych.
Reasumując – po otrzymaniu przesyłki nie wyrzucisz wypełniacza, jak prawdopodobnie zrobiłbyś to z plastikiem, ale wykorzystasz do ćwiczeń manualnych. A jeśli nikt w Twoim domu nie ma zapędów artystycznych, nie musisz mieć wyrzutów sumienia przez produkcję dodatkowych śmieci – pamiętaj, że papier nacinany jest ekologiczny i biodegradowalny!
Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.
Pusta przestrzeń w paczce - zwłaszcza dużej - powoduje, że zapakowany przedmiot może się przemieszczać w niekontrolowany sposób. Wypełniacz do paczek, jak sama nazwa wskazuje, zagospodarowuje pustą przestrzeń w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem oraz uszkodzeniem.
Kiedy myślimy o pakowaniu, przed oczyma automatycznie staje nam folia z tworzywa sztucznego. Niestety, nie jest ona podatna na recykling, co sprawia, że pozostaje szkodliwa dla środowiska. Na szczęście, istnieją eko alternatywy dla folii, takie jak ekologiczny stretch.
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.