HoneyPack – poznaj zalety papieru zabezpieczającego zwanego plastrem miodu

HoneyPack – poznaj zalety papieru zabezpieczającego zwanego plastrem miodu

Barbara Rodek
27.09.2021 3 minuty

Szukasz materiału do pakowania o szerokich zastosowaniach? Potrzebujesz ochrony dla produktów w transporcie bez użycia plastiku? Papier nacinany to alternatywny sposób na zabezpieczenie przesyłki – funkcjonalny, biodegradowalny, w pełni ekologiczny. Poznaj jego możliwości!

HoneyPack – ekologiczny następca folii bąbelkowej

Poszukujesz zabezpieczenia mechanicznego dla produktów w nadawanych paczkach, ale chcesz uniknąć wypełniania przesyłki grubą warstwą plastiku? Papier nacinany jest świetnym rozwiązaniem dla zatroskanych o losy naszej planety. Ten papier pozwoli Ci zapewnić należytą ochronę zawartości paczek bez nadprodukcji odpadów z tworzyw sztucznych.

Do niewątpliwych zalet papieru należą jego biodegradowalność, czystość – nie powoduje pylenia, więc alergicy i astmatycy nie muszą się go obawiać – i estetyczny wygląd. Dzięki swojej uniwersalności papier nacinany ma wiele zastosowań w różnych branżach – od tych transportowych po estetyczne i plastyczne. Papier pakowy 3D może pełnić rolę amortyzatora dla przewożonych przedmiotów, papieru prezentowego, elementu dekoracyjnego, a nawet zastąpić krepinę do wykonania sztucznych kwiatów.

Papier pakowy „plaster miodu” – gwarancja bezpiecznego transportu

Papier 3D jest ponacinany w taki sposób, by po rozciągnięciu uzyskać strukturę przypominającą plaster miodu. Dzięki temu można z niego uformować bezpieczną warstwę, izolującą delikatny produkt od ścian paczki. Papier jest miękki i delikatny w dotyku, dzięki czemu nie rysuje powierzchni szklanych lub ceramicznych przedmiotów. Jednocześnie ma wystarczającą sztywność, by unieruchomić artykuły wewnątrz pudełka.

W zależności od potrzeb możesz włożyć do paczki większą ilość papieru, co pozwoli na zmniejszenie przestrzeni i idealne dopasowanie się wypełniacza do gabarytów zawartości lub mniejszą jeśli potrzebujesz tylko delikatnej warstwy ochronnej. Możesz także dowolnie go rozciągać – całościowo lub fragmentarycznie – albo pozostawić w płaskiej, zwartej formie, uzyskując efekt zbliżony do klasycznego papieru pakowego.

Papier pakowy 3D jako alternatywa dla papieru prezentowego

Lubisz minimalistyczny styl w pakowaniu prezentów? Uważasz, że najlepiej wyglądają paczki zapakowane w gładkie papiery prezentowe lub po prostu w szary papier? Możemy Ci zaproponować urozmaicenie opakowań.

Dzięki ciekawej formie papieru pakowego wciąż minimalistyczna paczka wygląda interesująco i przyciąga wzrok. Dla spotęgowania wrażenia wystarczy przewiązać paczkę grubym, strzępionym sznurkiem lub słomianą rafią. Możesz także wykorzystać nacięcia do umieszczenia przy nim łodyg suszonych kwiatów lub liści – dzięki temu uzyskasz efekt w stylu boho.

Wykorzystaj HoneyPack plastycznie!

Papier pakowy o strukturze plastra miodu może być wreszcie ciekawym elementem prac plastycznych. Kto chociaż raz nie rysował w szkole ula i pszczół z wiaderkami miodu? Dla urozmaicenia rysunku można zaproponować młodemu autorowi doklejenie do rysunku fragmentów papieru nacinanego. Materiał jest też wystarczająco sztywny, żeby dało się z niego zrobić kwiaty – zamiast tych bibułowych.

Reasumując – po otrzymaniu przesyłki nie wyrzucisz wypełniacza, jak prawdopodobnie zrobiłbyś to z plastikiem, ale wykorzystasz do ćwiczeń manualnych. A jeśli nikt w Twoim domu nie ma zapędów artystycznych, nie musisz mieć wyrzutów sumienia przez produkcję dodatkowych śmieci – pamiętaj, że papier nacinany jest ekologiczny i biodegradowalny!

Czytaj podobne

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?
Porady 02.07.2024

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?

W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania
Rankingi 19.06.2024

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania

Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!
Produkty 06.06.2024

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!

W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.