Jak pakować produkty kupowane z okazji Dnia Babci i Dziadka?

Jak pakować produkty kupowane z okazji Dnia Babci i Dziadka?

Barbara Rodek
17.01.2022 2

Babcie i dziadkowie zajmują wyjątkowe miejsce w naszym życiu, a ich styczniowe święta to znakomita okazja do podziękowań za ich miłość i troskę. Obok życzeń i ciepłego uścisku warto podarować im gustowne upominki – w równie gustownych, a przy tym funkcjonalnych opakowaniach. Jak przygotować prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka, by dodać im estetyki i zabezpieczyć zawartość?

Opakowania prezentowe – estetyka i zabezpieczenie mechaniczne

Prezenty dla babci i dziadka to często przedmioty delikatne: ceramiczne kubki i filiżanki, bibeloty, produkty spożywcze w miękkich opakowaniach. Odpowiednio przygotowany do wręczenia upominek powinien więc nie tylko ładnie się prezentować, ale i być dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami zawartości. Aby osiągnąć ten cel, warto skorzystać z ekologicznych, papierowych materiałów pakowych.

Znakomitą alternatywą dla tradycyjnych papierów czy torebek prezentowych jest nacinany papier HoneyPack. Naturalny odcień i efektowna struktura „plastra miodu” wyglądają bardzo estetycznie i zdecydowanie wyróżnią Twój upominek spośród wielu innych paczek. W odróżnieniu od standardowych opakowań HoneyPack pełni także funkcję amortyzacyjną: papier o strukturze 3D absorbuje siłę ewentualnych uderzeń, chroniąc opakowany przedmiot w większym stopniu, niż gładki papier czy tektura.

Zabezpieczenie prezentów w pudełkach

Jeśli opakowaniem upominku dla babci lub dziadka jest pudełko, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego zewnętrzne zabezpieczenie, ale i dokładne wypełnienie wnętrza. Przedmioty w środku muszą być unieruchomione tak, by nie przesuwały się w transporcie, nie uderzały o ścianki pudełka ani o siebie nawzajem: tylko w ten sposób masz pewność, że po otwarciu paczki obdarowanego nie spotka niemiła niespodzianka w postaci wymiętego lub obtłuczonego prezentu.

Możliwości w tym zakresie nie brakuje. Każdy element zawartości paczki można owinąć kilkoma warstwami HoneyPacka; niezwykle efektownie, a przy tym skutecznie wypada też wypełniacz w postaci papierowych wiórków. Skrawki papieru precyzyjnie wypełniają całą przestrzeń pudełka, a jednocześnie stanowią efektowną dekorację upominku – przygotowana w ten sposób paczka wygląda tak, jakby zapakowano ją w eleganckim butiku. W sprzedaży dostępne są wiórki w różnych kolorach, co pozwoli Ci harmonijnie dopasować ich odcień do pozostałych elementów prezentu.

Pieczołowicie wybrany i zapakowany prezent na Dzień Babci i Dziadka to znakomity wyraz uczuć wobec naszych najbliższych. Jesteśmy przekonani, że upominek przygotowany z wykorzystaniem naszych sugestii będzie w pełni trafiony!

Czytaj podobne

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?
Porady 02.07.2024

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?

W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania
Rankingi 19.06.2024

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania

Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!
Produkty 06.06.2024

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!

W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.