Bezpieczna dostawa łatwo tłukących się przedmiotów to jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi należy kierować się podczas pakowania zamówień w sklepach online. Aby wywiązać się z tego zadania bez zarzutu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały pakowe i wypełniacze amortyzujące zawartość pudełek.
Paczki z delikatnymi produktami – zastawą stołową, ceramiką ozdobną, artykułami wyposażenia wnętrz, żywnością i napojami w szkle itd. – pokonują w transporcie nawet setki kilometrów, a w drodze czyha na nie sporo niebezpieczeństw. Kurierzy nie zawsze obchodzą się łagodnie z paczkami, w trasie może zdarzyć się szybsze hamowanie lub ostry zakręt, co w efekcie powoduje obtłuczenia i pęknięcia. Jak uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek?
Zacznij od osobnego zabezpieczenia każdego elementu w paczce. Znakomitą alternatywą dla folii bąbelkowej, często stosowanej do owijania produktów, jest papier nacinany Wrap – dzięki trójwymiarowej, plastycznej fakturze skutecznie pełni funkcję amortyzatora, a jednocześnie jest w pełni przyjazny dla środowiska i estetyczniej się prezentuje.
Jeśli sprzedajesz produkty w butelkach, wypróbuj przeznaczone specjalnie dla nich ekologiczne osłony z tektury falistej. Gruby papier i przestrzenna faktura zapewniają skuteczną ochronę szkła, a w połączeniu z papierowym sznurkiem i okolicznościowym bilecikiem osłony stanowią stylową dekorację czy opakowanie prezentu.
Ważne dla bezpieczeństwa transportu delikatnych produktów jest także dopasowanie gabarytów opakowania do wymiarów zawartości – zbyt duże pudełko znacznie utrudnia właściwą stabilizację włożonych do środka przedmiotów. Sytuacja, w której towar zajmuje 100% objętości paczki, należy jednak do rzadkości. Na ogół w opakowaniu pozostaje trochę wolnego miejsca; w każdym takim przypadku trzeba je precyzyjnie wypełnić, by elementy zawartości nie przesuwały się, a uderzenia i wstrząsy z zewnątrz były odpowiednio amortyzowane.
Standardowe styropianowe chrupki i foliowe poduszeczki nie są tu najlepszym rozwiązaniem – nie zawsze da się je precyzyjnie rozmieścić w opakowaniu, a ich używanie przyczynia się do nadprodukcji plastikowych odpadów. Znacznie lepiej pod obydwoma względami sprawdza się papierowy wypełniacz: możesz dowolnie formować go i zgniatać, szczelnie wypełniając tym samym całą przestrzeń w paczce. Cecha ta ma szczególne znaczenie podczas pakowania produktów o niestandardowym kształcie, gdzie nawet chrupki czasem nie mieszczą się w wąskich szczelinach.
Podobną funkcję pełnią papierowe wiórki, które poza właściwościami amortyzacyjnymi stanowią także efektowną ozdobę opakowania. Rozwiązanie to rekomendowane jest szczególnie podczas przygotowywania zestawów prezentowych i w każdej sytuacji, gdy zależy Ci na wysokich walorach estetycznych opakowania.
W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.
Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.
W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.