Jak bezpiecznie pakować szkło, ceramikę i inne delikatne produkty?

Jak bezpiecznie pakować szkło, ceramikę i inne delikatne produkty?

Marta Luranc
07.11.2021 2

Bezpieczna dostawa łatwo tłukących się przedmiotów to jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi należy kierować się podczas pakowania zamówień w sklepach online. Aby wywiązać się z tego zadania bez zarzutu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały pakowe i wypełniacze amortyzujące zawartość pudełek.

Delikatne produkty a warunki transportu

Paczki z delikatnymi produktami – zastawą stołową, ceramiką ozdobną, artykułami wyposażenia wnętrz, żywnością i napojami w szkle itd. – pokonują w transporcie nawet setki kilometrów, a w drodze czyha na nie sporo niebezpieczeństw. Kurierzy nie zawsze obchodzą się łagodnie z paczkami, w trasie może zdarzyć się szybsze hamowanie lub ostry zakręt, co w efekcie powoduje obtłuczenia i pęknięcia. Jak uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek?

Papier nacinany – bezpośrednie zabezpieczenie szkła i ceramiki

Zacznij od osobnego zabezpieczenia każdego elementu w paczce. Znakomitą alternatywą dla folii bąbelkowej, często stosowanej do owijania produktów, jest papier nacinany Wrap – dzięki trójwymiarowej, plastycznej fakturze skutecznie pełni funkcję amortyzatora, a jednocześnie jest w pełni przyjazny dla środowiska i estetyczniej się prezentuje.

Jeśli sprzedajesz produkty w butelkach, wypróbuj przeznaczone specjalnie dla nich ekologiczne osłony z tektury falistej. Gruby papier i przestrzenna faktura zapewniają skuteczną ochronę szkła, a w połączeniu z papierowym sznurkiem i okolicznościowym bilecikiem osłony stanowią stylową dekorację czy opakowanie prezentu.

Jak chronić delikatne produkty we wnętrzu paczki?

Ważne dla bezpieczeństwa transportu delikatnych produktów jest także dopasowanie gabarytów opakowania do wymiarów zawartości – zbyt duże pudełko znacznie utrudnia właściwą stabilizację włożonych do środka przedmiotów. Sytuacja, w której towar zajmuje 100% objętości paczki, należy jednak do rzadkości. Na ogół w opakowaniu pozostaje trochę wolnego miejsca; w każdym takim przypadku trzeba je precyzyjnie wypełnić, by elementy zawartości nie przesuwały się, a uderzenia i wstrząsy z zewnątrz były odpowiednio amortyzowane.

Papierowe wypełniacze do paczek – bezpieczeństwo i ekologia

Standardowe styropianowe chrupki i foliowe poduszeczki nie są tu najlepszym rozwiązaniem – nie zawsze da się je precyzyjnie rozmieścić w opakowaniu, a ich używanie przyczynia się do nadprodukcji plastikowych odpadów. Znacznie lepiej pod obydwoma względami sprawdza się papierowy wypełniacz: możesz dowolnie formować go i zgniatać, szczelnie wypełniając tym samym całą przestrzeń w paczce. Cecha ta ma szczególne znaczenie podczas pakowania produktów o niestandardowym kształcie, gdzie nawet chrupki czasem nie mieszczą się w wąskich szczelinach.

Podobną funkcję pełnią papierowe wiórki, które poza właściwościami amortyzacyjnymi stanowią także efektowną ozdobę opakowania. Rozwiązanie to rekomendowane jest szczególnie podczas przygotowywania zestawów prezentowych i w każdej sytuacji, gdy zależy Ci na wysokich walorach estetycznych opakowania.

Czytaj podobne

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia
Newsy 28.04.2023

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia

W dniach 18–20 kwietnia zagościliśmy na tegorocznych targach Warsaw Pack – VIII Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań, gdzie prezentowaliśmy najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w naszej branży. Zobacz, jak wyglądało nasze stanowisko!

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?
Porady 07.11.2022

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?

Coraz bliżej święta… Chociaż za oknem jeszcze jesienna aura, to już za chwilę w telewizji zaczną lecieć świąteczne reklamy, a ludzie będą rozglądać się za prezentami pod choinkę.

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?
Porady 03.11.2022

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?

Sprzedaż towarów przez Internet ma wiele zalet, niestety wysyłka zwłaszcza delikatnych produktów zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Wypełnienie paczki to bardzo ważna kwestia, która ma wpływ na to, w jakim stanie nasze produkty dotrą do klienta i jakie będą jego wrażenia na temat marki.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowymi produktami wprowadzanymi do naszej oferty

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą Polityką prywatności
Copyright © 2022 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.