Jak bezpiecznie pakować szkło, ceramikę i inne delikatne produkty?

Jak bezpiecznie pakować szkło, ceramikę i inne delikatne produkty?

Marta Luranc
07.11.2021 2

Bezpieczna dostawa łatwo tłukących się przedmiotów to jedno z najważniejszych kryteriów, jakimi należy kierować się podczas pakowania zamówień w sklepach online. Aby wywiązać się z tego zadania bez zarzutu, warto zaopatrzyć się w odpowiednie materiały pakowe i wypełniacze amortyzujące zawartość pudełek.

Delikatne produkty a warunki transportu

Paczki z delikatnymi produktami – zastawą stołową, ceramiką ozdobną, artykułami wyposażenia wnętrz, żywnością i napojami w szkle itd. – pokonują w transporcie nawet setki kilometrów, a w drodze czyha na nie sporo niebezpieczeństw. Kurierzy nie zawsze obchodzą się łagodnie z paczkami, w trasie może zdarzyć się szybsze hamowanie lub ostry zakręt, co w efekcie powoduje obtłuczenia i pęknięcia. Jak uniknąć tego rodzaju przykrych niespodzianek?

Papier nacinany – bezpośrednie zabezpieczenie szkła i ceramiki

Zacznij od osobnego zabezpieczenia każdego elementu w paczce. Znakomitą alternatywą dla folii bąbelkowej, często stosowanej do owijania produktów, jest papier nacinany Wrap – dzięki trójwymiarowej, plastycznej fakturze skutecznie pełni funkcję amortyzatora, a jednocześnie jest w pełni przyjazny dla środowiska i estetyczniej się prezentuje.

Jeśli sprzedajesz produkty w butelkach, wypróbuj przeznaczone specjalnie dla nich ekologiczne osłony z tektury falistej. Gruby papier i przestrzenna faktura zapewniają skuteczną ochronę szkła, a w połączeniu z papierowym sznurkiem i okolicznościowym bilecikiem osłony stanowią stylową dekorację czy opakowanie prezentu.

Jak chronić delikatne produkty we wnętrzu paczki?

Ważne dla bezpieczeństwa transportu delikatnych produktów jest także dopasowanie gabarytów opakowania do wymiarów zawartości – zbyt duże pudełko znacznie utrudnia właściwą stabilizację włożonych do środka przedmiotów. Sytuacja, w której towar zajmuje 100% objętości paczki, należy jednak do rzadkości. Na ogół w opakowaniu pozostaje trochę wolnego miejsca; w każdym takim przypadku trzeba je precyzyjnie wypełnić, by elementy zawartości nie przesuwały się, a uderzenia i wstrząsy z zewnątrz były odpowiednio amortyzowane.

Papierowe wypełniacze do paczek – bezpieczeństwo i ekologia

Standardowe styropianowe chrupki i foliowe poduszeczki nie są tu najlepszym rozwiązaniem – nie zawsze da się je precyzyjnie rozmieścić w opakowaniu, a ich używanie przyczynia się do nadprodukcji plastikowych odpadów. Znacznie lepiej pod obydwoma względami sprawdza się papierowy wypełniacz: możesz dowolnie formować go i zgniatać, szczelnie wypełniając tym samym całą przestrzeń w paczce. Cecha ta ma szczególne znaczenie podczas pakowania produktów o niestandardowym kształcie, gdzie nawet chrupki czasem nie mieszczą się w wąskich szczelinach.

Podobną funkcję pełnią papierowe wiórki, które poza właściwościami amortyzacyjnymi stanowią także efektowną ozdobę opakowania. Rozwiązanie to rekomendowane jest szczególnie podczas przygotowywania zestawów prezentowych i w każdej sytuacji, gdy zależy Ci na wysokich walorach estetycznych opakowania.

Czytaj podobne

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!
Produkty 06.06.2024

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!

W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024
Relacje z targów 28.05.2024

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024

W kwietniu byliśmy obecni na Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - to był już nasz trzeci raz! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży opakowaniowej. Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania i kilka innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją. Przeczytaj artykuł i odkryj, jakie trendy i technologie królują w 2024 roku.

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.