Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?

Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?

Joanna Szczerba
09.08.2023 4

Zawartość przesyłki - zwłaszcza tłukliwa, taka jak ceramika czy szkło - musi być dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami, jakie mogą powstać podczas transportu. Służą temu wypełniacze do paczek, które nie tylko chronią towar, ale też umożliwiają jego szybkie i praktyczne zapakowanie.

Walka z pustą przestrzenią, czyli dlaczego warto zdecydować się na wypełnienie paczek?

Pusta przestrzeń w paczce - zwłaszcza dużej - powoduje, że zapakowany przedmiot może się przemieszczać w niekontrolowany sposób. Grozi to jego uszkodzeniem bądź zniszczeniem, zwłaszcza w wypadku delikatnych materiałów, które łatwo mogą popękać lub stłuc się (ceramika, szkło, kryształ, itd.). Wypełniacz do paczek, jak sama nazwa wskazuje, zagospodarowuje pustą przestrzeń w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem oraz uszkodzeniem, dlatego warto go stosować zwłaszcza w przypadku pakowania niezbyt odpornych produktów. Oprócz tego, sam w sobie stanowić może integralny element opakowania, pełniąc funkcję ozdobną. Wypełniacz powinien być przy tym lekki i niedrogi, a także ekologiczny.

Wypełniacze do pudełek – przegląd głównych zalet i korzyści dla magazynów

Oprócz tego, że chronią zawartość przesyłki przed uszkodzeniem i/lub wilgocią, wypełniacze do paczek, mają też inne zalety. Umożliwiają szybkie, sprawne i stosunkowo niedrogie zapakowanie licznych przesyłek - dzięki zastosowaniu ergonomicznych dyspenserów. Można nadawać im kształt odpowiedni do zabezpieczenia zapakowanego przedmiotu oraz rozmiaru i kształtu pudełka. Niektóre rodzaje wypełniaczy nadają paczkom bardziej estetyczną formę, co poprawia odbiór firmy w oczach klientów. Nie zajmują zbyt wiele przestrzeni. Na rynku pojawia się też coraz więcej wypełniaczy ekologicznych, powstałych z surowców wtórnych i nadających się do recyklingu; ich stosowanie nie powoduje zaśmiecania środowiska, może za to generować oszczędności pieniężne.

Rodzaje ekologicznych wypełniaczy – jakie opcje są dostępne na rynku?

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na ochronę środowiska naturalnego, poprzez między innymi redukcję zanieczyszczeń i zaśmiecenia, a także stosowanie materiałów nadających się do recyklingu oraz powstałych z przetworzenia surowców wtórnych. Dotyczy to również branży magazynowej i wysyłkowej, w tym pakowania przesyłek. Najpopularniejsze dotychczas wypełniacze, takie jak folia bąbelkowa czy plastikowe chrupki, zastępowane są przez ich naturalne odpowiedniki, spośród których wymienić można: ekologiczny papier nacinany 3D HoneyPack, wykonany w 100 proc. z makulatury wypełniacz FullPack, czy też służącą do owijania paczek paletę HoneyPack.

Inspiracja z natury: papier nacinany plaster miodu – estetyczna ochrona zawartości podczas transportu

Papier nacinany HoneyPack jest w pełni ekologiczny i do służy do super-bezpiecznego pakowania. Skutecznie zabezpiecza przed stłuczeniem szkło i porcelanę, przyspiesza pakowanie produktów spożywczych oraz kosmetyków. Idealnie nadaje się do zapakowania prezentów, a to ze względu na swój estetyczny wygląd, nawiązujący do plastra miodu. Można w niego z łatwością zapakować produkty o nieregularnych kształtach, takie jak: kosmetyki, świece zapachowe lub artykuły spożywcze.

Proces pakowania papierem HoneyPack przyspiesza i usprawnia kompatybilny dyspenser.

Papierowy wypełniacz w 100 procentach z makulatury – znakomita alternatywa dla plastiku

Jeżeli nie zamierzamy wypełniać naszych paczek plastikiem ani innymi tworzywami sztucznymi, warto skorzystać z papieru FullPack. Został on wykonany w 100 proc. z makulatury, dzięki czemu stanowi świetną, ekologiczną alternatywę dla plastikowych chrupek czy poduszek powietrznych. Idealnie wypełnia pustą przestrzeń w paczce, amortyzuje i zabezpiecza każdy rodzaj zawartości. Nadaje się również do owijania wysyłanych produktów, a przy tym jest najtańszym rozwiązaniem dostępnym na rynku.

Wykorzystuj to, co kiedyś wyrzucałeś – tanie tworzenie wypełniaczy z niepotrzebnych kartonów

Istnieje jeszcze jedna zaleta ekologicznych wypełniaczy do paczek. Otóż, można je w niedrogi sposób tworzyć... samodzielnie, wykorzystując w tym celu chociażby niepotrzebne kartony lub inne odpady papierowe. Służą temu urządzenia do produkcji wypełniaczy HSM ProfiPack. Stanowią one znakomite rozwiązanie dla wszystkich obszarów związanych z transportem oraz magazynowaniem. Urządzenia te perforują i formują zużyty karton, tworząc uniwersalny materiał opakowaniowy, równie dobry jak nowy, a przy tym w pełni przyjazny dla środowiska. Ich zastosowanie umożliwia zarówno zaoszczędzenie pieniędzy, jak i uzyskanie praktycznego wkładu w ochronę naszej planety.

Im mniej śmieci tym lepiej, czy stosowanie wypełniaczy jest zawsze potrzebne?

Zaśmiecanie środowiska naturalnego to ogromny problem. Dlatego też nie powinniśmy generować kolejnych odpadów. Zastosowanie wypełniaczy do paczek - nawet ekologicznych, powstałych z surowców wtórnych i przystosowanych do recyklingu - warto zatem ograniczyć do sytuacji, kiedy jest to konieczne. Czyli użyć ich do pakowania produktów podatnych na uszkodzenia i zniszczenie, zwłaszcza, jeśli umieszczane są one w dużych pudełkach, w których poruszać się mogą w niekontrolowany sposób.

Czytaj podobne

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?
Porady 02.07.2024

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?

W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania
Rankingi 19.06.2024

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania

Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!
Produkty 06.06.2024

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!

W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved
<