Dzień Zakochanych wymaga wyjątkowej oprawy: choć w Walentynki najważniejsza jest oczywiście wzajemna bliskość, gustowny prezent wybrany specjalnie z myślą o upodobaniach ukochanej osoby podkreśli uroczysty nastrój lutowego święta. Zegarek z osobistym grawerem, delikatny łańcuszek lub pierścionek, flakon ulubionych perfum… Możliwości jest wiele, a kropką nad „i” wybranego upominku zawsze jest jego eleganckie, oryginalne opakowanie. Sprawdź nasze pomysły w tym zakresie!
Przy pakowaniu kruchych, delikatnych produktów o wysokiej wartości – bibelotów, kosmetyków, perfum w szklanych opakowaniach – szczególną uwagę należy poświęcić kwestii ich zabezpieczenia przed stłuczeniem.
Wciąż często używa się w tym celu owijek z folii bąbelkowej. Choć spełnia ona swoje podstawowe zadanie, ma jednak wiele mankamentów. Jej materiał jest trudny w recyklingu, a stosowanie jej w dużych ilościach napędza nadprodukcję plastikowych odpadów, która stanowi obecnie jedną z głównych przyczyn degradacji klimatu. W kontekście pakowania luksusowych upominków należy również wspomnieć, że przezroczysty plastik jest po prostu nieestetyczny i w zestawieniu z zawartością paczki wywiera fatalne wrażenie.
Czy istnieje materiał równie skuteczny pod względem amortyzacji wstrząsów, a jednocześnie elegancki i w dobrym guście? Nacinany papier pakowy HoneyPack spełnia oba kryteria w 100%. Naturalny kolor papieru i efektowna trójwymiarowa struktura „plastra miodu” prezentują się niezwykle szlachetnie, a zarazem nowocześnie: korzystając z ekologicznych materiałów pakowych sygnalizujesz odbiorcom paczek, że trzymasz rękę na pulsie branżowych innowacji i rozwijasz swoją działalność w zrównoważony sposób.
Unikalna struktura papieru działa niczym amortyzator, chroniąc delikatną zawartość przed negatywnymi skutkami wstrząsów. HoneyPack świetnie sprawdza się zarówno do osobnego zabezpieczenia elementów paczek, jak i jako zewnętrzne opakowanie prezentu.
Kolejnym ważnym aspektem zabezpieczania delikatnych produktów jest dokładne wypełnienie pustych przestrzeni w paczce. Przy pakowaniu wyrobów jubilerskich, perfumiarskich i innych wartościowych przedmiotów warto postawić tu na wiórki z ekologicznego papieru. Materiał ten sprawdza się w swojej funkcji równie dobrze, jak standardowe wypełniacze, a pod względem estetyki nie ma sobie równych – designerski flakon, woreczki z delikatną biżuterią lub większe, masywne ozdoby wyeksponowane na „kołderce” z wiórków nabierają dodatkowego uroku.
Wiórki dostępne są w kilku odcieniach mieszczących się w palecie naturalnych dla papieru barw. Delikatne beże, écru czy brązy stanowią harmonijne tło dla każdego elementu zawartości paczki, a możliwość wyboru spośród różnych wariantów pozwoli Ci osiągnąć maksymalną spójność z jej kolorystyką i identyfikacją wizualną Twojej firmy.
Ozdobna kokarda jest tradycyjnym elementem wieńczących gustownie opakowany upominek. Jeśli planujesz skorzystanie z wymienionych wyżej pomysłów, warto zachować spójność stylistyczną całego opakowania i użyć w tym celu papierowego sznurka, łączącego walory dekoracyjne z wysoką funkcjonalnością. Mocny, wytrzymały sznurek trzyma w ryzach całe opakowanie, a jego końce można formować na wiele sposobów – od prostych węzłów po rozbudowane, wieloelementowe rozety. Na sznurku można także zamocować obowiązkowy – również papierowy! – bilecik, na którym wręczający prezent własnoręcznie skreśli kilka słów życzeń dla najbliższej jego sercu osoby.
Interesują Cię oryginalne i ekologiczne pomysły na pakowanie?
Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.
Pusta przestrzeń w paczce - zwłaszcza dużej - powoduje, że zapakowany przedmiot może się przemieszczać w niekontrolowany sposób. Wypełniacz do paczek, jak sama nazwa wskazuje, zagospodarowuje pustą przestrzeń w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem oraz uszkodzeniem.
Kiedy myślimy o pakowaniu, przed oczyma automatycznie staje nam folia z tworzywa sztucznego. Niestety, nie jest ona podatna na recykling, co sprawia, że pozostaje szkodliwa dla środowiska. Na szczęście, istnieją eko alternatywy dla folii, takie jak ekologiczny stretch.
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.