Pakuj i wysyłaj bez opóźnień! Wydajne stoły do pakowania i innowacyjne dyspensery jako klucz do Twojego sukcesu

Pakuj i wysyłaj bez opóźnień! Wydajne stoły do pakowania i innowacyjne dyspensery jako klucz do Twojego sukcesu

Joanna Szczerba
07.08.2023 3

W pakowaniu towaru liczy się nie tylko zabezpieczenie go przed uszkodzeniami w transporcie i szybkość wysyłki. Coraz większą rolę odgrywa estetyka opakowania i wykorzystane materiały, najlepiej ekologiczne. Przy takim zapakowaniu przesyłki, które z pewnością usatysfakcjonuje klientów, pomogą nowoczesne urządzenia, na czele ze stołem do pakowania i dyspenserami.

Nowoczesne podejście do wysyłki towarów: czym jest stół do pakowania paczek?

Owijanie paczek folią i oklejanie taśmą samoprzylepną odchodzi do historii. To, jak zapakowany jest towar, powinno obecnie zrobić na klientach jak najlepsze wrażenie, dlatego coraz istotniejszymi kwestiami są estetyka - którą poprawia zastosowanie różnorodnych akcesoriów do pakowania - a także wykorzystanie ekologicznych materiałów. Oczywiście, z wysłaniem przesyłki nie wolno zwlekać, toteż sam proces pakowania przebiegać musi szybko i sprawnie. Wymaga zatem zastosowania odpowiednich narzędzi, na czele ze stołami do pakowania i dyspenserami.

Stół do pakowania to nowoczesne stanowisko pracy, usprawniające proces tworzenia i wysyłania paczek. Dzięki jego wykorzystaniu, przesyłka będzie odznaczała się odpowiednią jakością i zostanie przygotowana właściwie do zabezpieczenia danego towaru oraz zgodnie z potrzebami klienta.

Kluczowe akcesoria dla profesjonalnego stołu do pakowania: czego nie może zabraknąć?

Profesjonalny stół do pakowania paczek zapewnić musi odpowiednie warunki do sprawnej, a zarazem solidnej pracy. Powinien więc odznaczać się ergonomią i prostotą obsługi, jak również wysoką jakością wykonania oraz zastosowanych narzędzi. Konstrukcja konkretnego stołu zależna jest od potrzeb branży, niemniej głównymi elementami każdego takiego stanowiska są: dyspenser na rolkę papieru z mechanizmem obcinania na powierzchni blatu, półki i szuflady, uchwyt na komputer i monitor czy też dodatkowe miejsca na akcesoria.

Stół idealny – jakie są główne zalety korzystania z dedykowanego stanowiska?

Korzystanie ze stołu pakowniczego dostosowanego do wymogów branży (stół magazynowystół kompletacyjny, itd.), potrzeb i ergonomii (np. stół obrotowy) oraz do stosowanych materiałów, znacząco usprawnia proces pakowania paczek. Można zapakować więcej towarów, zarazem dbając o solidność ich zabezpieczenia przed uszkodzeniem podczas transportu, jak też o estetykę przesyłki. Dzięki dedykowanemu stołowi istnieje również możliwość zastosowania świetnych akcesoriów do pakowania, które upiększą przesyłkę, wywołując zadowolenie odbiorców, co może pomóc w pozyskaniu nowych klientów.

Ergonomiczne stanowisko pozwala na komfortową oraz bezpieczną pracę, pozytywie wpływając na wydajność naszej firmy. Wysokiej jakości dyspensery pomagają również dobrze zagospodarować materiał do pakowania.

Dyspensery w kompletowaniu zamówień: nowatorskie narzędzia dla efektywnego i estetycznego pakowania

Jednym z najważniejszych elementów stołu do pakowania paczek jest dyspenser, czyli urządzenie pomagające w tworzeniu przesyłek. Służy do podawania oraz przycinania papieru.

Dyspensery DRM-350 wykonane są ze stali i przeznaczone do wielokrotnego użytku. Służą do efektywnego i łatwego korzystania z ekologicznego biodegradowalnego papieru FullPack, sprawiając, że pakowanie jest szybkie, proste i wydajne, a opakowanie jest doskonale zabezpieczone przed uszkodzeniem i odznacza się estetyką. Wszystkie dyspensery wyposażone zostały w ostrza tnące, ułatwiające odrywanie papieru.

Dostępne są wersje:

DRM-350W - wersja ścienna/stanowiskowa, z opcją montażu do regałów lub profili stalowych, z możliwością wygodnej regulacji kąta nachylenia; ruchomy we wszystkich kierunkach;

DRM-350T - wersja stołowa (nablatowa), z możliwością regulacji kąta nachylenia poprzez odpowiednie ustawienie; przeznaczony jest do pracy z papierem FullPack;

DRM-350M - wersja mobilna (jeżdżąca), z możliwością wygodnej regulacji kąta nachylenia, ruchoma we wszystkich kierunkach, wraz z możliwością przemieszczania między stanowiskami pracy.

Ręczne vs. automatyczne pakowanie. Kiedy warto rozważyć inwestycję w maszyny pakujące?

Maszyny pakujące okazują się niezastąpione, kiedy nasza firma pakuje i wysyła liczne towary. Wówczas praca ręczna okazuje się nazbyt długotrwała i zbyt mało wydajna. Poza tym, maszyny pozytywnie wpływają na solidność paczki i jej estetykę, dzięki czemu wysyłka robi dobre wrażenie dla klientach, nie tylko ze względu na czas dostawy. Dzięki ich zastosowaniu, przedsiębiorstwo może z sukcesem tworzyć wizerunek dbającego o zadowolenie odbiorców.

Stół do pakowania w różnych branżach: kiedy jest niezbędny i dlaczego?

Stoły do pakowania, wyposażone w różne wersje dyspenserów, doskonale sprawdzają się w licznych branżach: spożywczej, suplementacyjnej, farmaceutycznej, e-commerce, home decor, szkło i ceramika, dekoracyjnej (lampki, świeczniki, figurki, handmade, zabawkowej, florystycznej i wielu innych. Są niezbędne, kiedy trzeba paskować i wysyłać duże ilości towarów, te zaś muszą być odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem, a jednocześnie estetyka opakowania odgrywa znaczącą rolę.

Stół kompletacyjny do przesyłek – o czym warto pamiętać?

Stoły do pakowania (kompletacyjne) powinny być wyposażone w nowoczesne urządzenia, przede wszystkim sprawnie działające, proste w obsłudze dyspensery, dostosowane do materiału używanego podczas pracy, np. papieru. Ważna jest ergonomia stanowiska i jego dobranie do potrzeb konkretnej branży oraz towaru, jaki pakujemy. Obecnie warto stawiać na technologie przyjazne dla środowiska - pozytywnie wpływa to na wizerunek firmy i przyczynia się do ochrony planety.

Czytaj podobne

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024
Relacje z targów 28.05.2024

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024

W kwietniu byliśmy obecni na Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - to był już nasz trzeci raz! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży opakowaniowej. Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania i kilka innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją. Przeczytaj artykuł i odkryj, jakie trendy i technologie królują w 2024 roku.

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.