Jak pakować, by na zawsze zapaść w pamięć klientom?

Jak pakować, by na zawsze zapaść w pamięć klientom?

Barbara Rodek
15.12.2021 2

Wygląd opakowania, w którym wysyłasz klientom swoje produkty, przesądza o ich pierwszym wrażeniu – a jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz! Warto postarać się o to, by było ono jak najlepsze, pakując przesyłki w efektowny i funkcjonalny sposób.

Zadbaj o środowisko

Kwestie związane z ekologią i zrównoważonym wykorzystywaniem surowców odgrywają coraz większą rolę w customer experience. Konsumenci mają świadomość rosnącego kryzysu klimatycznego i chętnie podejmują inicjatywy służące jego przeciwdziałaniu, a stosowanie ekologicznych opakowań przez e-sklepy zyskuje w ich oczach coraz większe uznanie. Z tego względu warto zrezygnować z folii bąbelkowej, plastikowych toreb i taśm klejących na rzecz ich papierowych odpowiedników. Kartonowe pudełka, papierowe wypełniacze, taśmy i sznurki pakowe  zapewnią skuteczne zabezpieczenie towaru i budują wizerunek Twojej firmy jako nowoczesnego, wrażliwego społecznie przedsiębiorstwa.

Jak Cię widzą, tak cię piszą

Papierowe materiały pakowe wygrywają z plastikiem także pod względem estetycznym. Naturalna kolorystyka i faktura papieru prezentuje się elegancko i szlachetnie; materiały o nieregularnej strukturze, w tym nacinany papier lub ekologiczne osłony na butelki, stanowią efektowną dekorację same w sobie. Dużą popularnością cieszą się także papierowe karbowane wiórki do wypełniania opakowań, które nie tylko amortyzują zawartość paczek, ale i pięknie ją eksponują. Wiórki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, co pozwoli Ci precyzyjnie dobrać ich odcień do systemu identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Nie bój się nowinek

Choć papierowe materiały pakowe zdobywają coraz większą popularność, na polskim rynku wciąż są stosunkowo nowym zjawiskiem, a wielu sprzedawców nadal pozostaje przy tradycyjnych foliopakach i plastikowych wypełniaczach. Decydując się na ekologiczne opakowania, pokazujesz klientom, że trzymasz rękę na pulsie aktualnych trendów i pracujesz nad stałym rozwojem swojej oferty. Produkty takie, jak usztywniające czy rozszerzalne koperty, papier o strukturze plastra miodu czy nowatorskie opakowania Quick Pack mogą być dla Twoich odbiorców ciekawą nowinką i zainspirować ich do samodzielnego korzystania z podobnych rozwiązań. Innowacyjne ekologiczne opakowania zdecydowanie wyróżniają się na tle standardowych przesyłek i zapadają w pamięć na znacznie dłuższy czas.

Czytaj podobne

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024
Relacje z targów 28.05.2024

Zespół epacking pozdrawia z targów Warsaw Pack 2024

W kwietniu byliśmy obecni na Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack - to był już nasz trzeci raz! Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń w branży opakowaniowej. Podczas tegorocznych targów zaprezentowaliśmy nasze najnowsze rozwiązania i kilka innowacji. Zapraszamy do zapoznania się z pełną relacją. Przeczytaj artykuł i odkryj, jakie trendy i technologie królują w 2024 roku.

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.