Jak pakować, by na zawsze zapaść w pamięć klientom?

Jak pakować, by na zawsze zapaść w pamięć klientom?

Barbara Rodek
15.12.2021 2

Wygląd opakowania, w którym wysyłasz klientom swoje produkty, przesądza o ich pierwszym wrażeniu – a jak wiadomo, pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz! Warto postarać się o to, by było ono jak najlepsze, pakując przesyłki w efektowny i funkcjonalny sposób.

Zadbaj o środowisko

Kwestie związane z ekologią i zrównoważonym wykorzystywaniem surowców odgrywają coraz większą rolę w customer experience. Konsumenci mają świadomość rosnącego kryzysu klimatycznego i chętnie podejmują inicjatywy służące jego przeciwdziałaniu, a stosowanie ekologicznych opakowań przez e-sklepy zyskuje w ich oczach coraz większe uznanie. Z tego względu warto zrezygnować z folii bąbelkowej, plastikowych toreb i taśm klejących na rzecz ich papierowych odpowiedników. Kartonowe pudełka, papierowe wypełniacze, taśmy i sznurki pakowe  zapewnią skuteczne zabezpieczenie towaru i budują wizerunek Twojej firmy jako nowoczesnego, wrażliwego społecznie przedsiębiorstwa.

Jak Cię widzą, tak cię piszą

Papierowe materiały pakowe wygrywają z plastikiem także pod względem estetycznym. Naturalna kolorystyka i faktura papieru prezentuje się elegancko i szlachetnie; materiały o nieregularnej strukturze, w tym nacinany papier lub ekologiczne osłony na butelki, stanowią efektowną dekorację same w sobie. Dużą popularnością cieszą się także papierowe karbowane wiórki do wypełniania opakowań, które nie tylko amortyzują zawartość paczek, ale i pięknie ją eksponują. Wiórki dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych, co pozwoli Ci precyzyjnie dobrać ich odcień do systemu identyfikacji wizualnej Twojej firmy.

Nie bój się nowinek

Choć papierowe materiały pakowe zdobywają coraz większą popularność, na polskim rynku wciąż są stosunkowo nowym zjawiskiem, a wielu sprzedawców nadal pozostaje przy tradycyjnych foliopakach i plastikowych wypełniaczach. Decydując się na ekologiczne opakowania, pokazujesz klientom, że trzymasz rękę na pulsie aktualnych trendów i pracujesz nad stałym rozwojem swojej oferty. Produkty takie, jak usztywniające czy rozszerzalne koperty, papier o strukturze plastra miodu czy nowatorskie opakowania Quick Pack mogą być dla Twoich odbiorców ciekawą nowinką i zainspirować ich do samodzielnego korzystania z podobnych rozwiązań. Innowacyjne ekologiczne opakowania zdecydowanie wyróżniają się na tle standardowych przesyłek i zapadają w pamięć na znacznie dłuższy czas.

Czytaj podobne

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień
Porady 09.08.2023

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?
Porady 09.08.2023

Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?

Pusta przestrzeń w paczce - zwłaszcza dużej - powoduje, że zapakowany przedmiot może się przemieszczać w niekontrolowany sposób. Wypełniacz do paczek, jak sama nazwa wskazuje, zagospodarowuje pustą przestrzeń w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem oraz uszkodzeniem.

Ekologiczna folia stretch – eko alternatywa dla plastikowej folii bąbelkowej
Produkty 08.08.2023

Ekologiczna folia stretch – eko alternatywa dla plastikowej folii bąbelkowej

Kiedy myślimy o pakowaniu, przed oczyma automatycznie staje nam folia z tworzywa sztucznego. Niestety, nie jest ona podatna na recykling, co sprawia, że pozostaje szkodliwa dla środowiska. Na szczęście, istnieją eko alternatywy dla folii, takie jak ekologiczny stretch.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.