Słodki drobiazg, biżuteryjne cacko, bukiet kolorowych kwiatów… Pomysły na upominki wręczane 8 marca można mnożyć, a przemyślane i estetyczne opakowanie będzie dodatkowym atutem każdego z nich. Jak pakować prezenty na Dzień Kobiet, by sprawić radość bliskiej osobie i postępować w zgodzie z naturą? Sprawdź nasze propozycje!
Producenci słodyczy dokładają starań, by ich wyroby nie tylko wspaniale smakowały, ale i cieszyły oko: czekoladki i praliny pakowane są z reguły w eleganckie, efektowne pudełka. Ale kto z nas nie lubi niespodzianek? Oczekiwanie towarzyszące niecierpliwemu zdejmowaniu opakowania z prezentu to dla większości z nas duża przyjemność. Aby sprawić ją obdarowywanej osobie, a jednocześnie uniknąć nadprodukcji nienadających się do recyklingu odpadów, warto postawić na ekologiczne materiały pakowe.
Papier HoneyPack o trójwymiarowej strukturze „plastra miodu” nie tylko świetnie wygląda, ale i amortyzuje drobne wstrząsy. Z tego względu warto wykorzystać go do opakowania kartonowych bombonierek, które mogłyby się pognieść w transporcie. Naturalna barwa papieru i struktura plastra miodu prezentują się oryginalnie i elegancko; design HoneyPack zdecydowanie wyróżnia się na tle zwykłego celofanu i kolorowych, lśniących opakowań.
HoneyPack w połączeniu z papierowym sznurkiem doskonale sprawdza się także do pakowania kwiatów. Doświadczenia naszych klientów nie pozostawiają tu wątpliwości – papier nie nasiąka wodą, utrzymuje swój kształt i skutecznie chroni delikatne rośliny. Z okazji Dnia Kobiet wręczamy m.in. tradycyjne goździki, klasyczne róże czy zwiastujące zbliżającą się wiosnę żółte tulipany; papier w neutralnym kolorze pasuje do każdej kompozycji i nie przyćmiewa urody tego, co gra w niej pierwsze skrzypce, czyli samych kwiatów.
Wiemy już, jak przygotować upominek z zewnątrz; poświęćmy kilka zdań także zawartości paczki. Niezwykle atrakcyjnie prezentuje się tu wypełniacz w postaci karbowanych papierowych wiórków: to efektowny, a jednocześnie najprostszy sposób dekoracji prezentu, osiągalny także dla osób bez zdolności manualnych. Wiórki pełnią równocześnie funkcję ochronną: wypełnienie pustych przestrzeni w pudełku zapewnia stabilizację jego zawartości – przedmioty nie uderzają o ścianki opakowania ani o siebie nawzajem, co w rezultacie chroni je przed uszkodzeniem.
Wszystkie wymienione wyżej produkty wykonane są z ekologicznego, w 100% biodegradowalnego papieru pozyskiwanego ze zrównoważonej produkcji. Materiały nie muszą kończyć „życia” w momencie wręczenia upominku: dzięki swojej funkcjonalności i trwałości obdarowana osoba może zgodnie z nurtem zero waste wykorzystać je ponownie – zarówno w ich nominalnej roli, jak i w wielu innych zastosowaniach (np. do dekoracji doniczek z kwiatami, zabezpieczania delikatnych przedmiotów podczas przeprowadzki itd.)
Problemów nie sprawia także utylizacja produktów epacking: wystarczy wyrzucić je do kontenera na papier, skąd jako wartościowy surowiec powędrują do dalszego przetwarzania.
W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.
Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.
W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.