Czym wypełnić paczkę, by spełnić oczekiwania klientów żyjących eko?

Czym wypełnić paczkę, by spełnić oczekiwania klientów żyjących eko?

Barbara Rodek
30.11.2021 2

Dokładne wypełnienie przestrzeni w paczce to jeden z głównych warunków prawidłowego zabezpieczenia jej zawartości. Producenci materiałów pakowych wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując wypełniacze wykonane z różnorodnych tworzyw. Które z nich są najbardziej przyjazne dla środowiska?

Wypełniacze paczek – papier czy plastik?

W dobie postępującego kryzysu klimatycznego działania na rzecz ochrony środowiska i redukcji ilości odpadów nabierają ogromnego znaczenia. Przesiadamy się z samochodów na rowery, zamieniamy produkty jednorazowe na wielorazowe, ograniczamy zużycie plastiku – a ponieważ coraz więcej zakupów robimy online, klienci coraz częściej oczekują od sklepów internetowych stosowania ekologicznych materiałów pakowych.

Używana tradycyjnie do zabezpieczania produktów i wypełniania paczek folia bąbelkowa nie spełnia tych oczekiwań – używa się jej w dużych ilościach, a jej materiał jest bardzo trudny do przetworzenia. W efekcie zużyta folia zalega na wysypiskach śmieci lub ląduje w spalarni. Podobne  właściwości mają mniej popularne, lecz również obecne w roli wypełniacza „chrupki” ze styropianu. Znacznie lepszym rozwiązaniem – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ekologii – jest wypełniacz papierowy.

Wypełniacze papierowe – rodzaje

Dostępne w naszej ofercie papierowe wypełniacze są wykonane w 100% z biodegradowalnego surowca. W zależności od indywidualnych preferencji możesz wykorzystać w tej funkcji nacinany papier o strukturze 3D lub gładki papier makulaturowy. Produkty tego typu można dowolnie formować i zgniatać, co pozwala na precyzyjne wypełnienie każdej szczeliny w paczce. Dzięki temu elementy zawartości są dobrze zamortyzowane i nie przesuwają się podczas transportu, a w efekcie są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Jeśli wypełnienie ma służyć także celom estetycznym, godnym polecenia produktem są papierowe wiórki. Produkt ten zapewnia podstawową ochronę przed szkodliwym działaniem wstrząsów, a po otwarciu pudełka wywiera duże wrażenie na odbiorcy przesyłki: wyeksponowane na jego tle produkty prezentują się elegancko i szlachetnie. Wiórki papierowe dostępne są w kilku kolorach, dzięki czemu każdy może dopasować wypełnienie do pozostałych elementów paczki.

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze?

Stosowanie papierowych wypełniaczy do paczek przyniesie liczne korzyści nie tylko planecie, ale także wizerunkowi Twojej działalności w oczach klientów. Osoby świadome ekologicznie z pewnością zauważą podjętą przez Ciebie inicjatywę i zapamiętają Twoją firmę jako nowoczesne, odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo.

Klienci żyjący eko docenią także walory praktyczne papierowych wypełniaczy: materiały pakowe wysokiej jakości w pełni nadają się do ponownego wykorzystania, można także w całości wyrzucić je do kontenera na papier i przekazać tym samym do przetworzenia.

Czytaj podobne

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień
Porady 09.08.2023

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.