Czym wypełnić paczkę, by spełnić oczekiwania klientów żyjących eko?

Czym wypełnić paczkę, by spełnić oczekiwania klientów żyjących eko?

30.11.2021 2

Dokładne wypełnienie przestrzeni w paczce to jeden z głównych warunków prawidłowego zabezpieczenia jej zawartości. Producenci materiałów pakowych wychodzą naprzeciw tym potrzebom, oferując wypełniacze wykonane z różnorodnych tworzyw. Które z nich są najbardziej przyjazne dla środowiska?

Wypełniacze paczek – papier czy plastik?

W dobie postępującego kryzysu klimatycznego działania na rzecz ochrony środowiska i redukcji ilości odpadów nabierają ogromnego znaczenia. Przesiadamy się z samochodów na rowery, zamieniamy produkty jednorazowe na wielorazowe, ograniczamy zużycie plastiku – a ponieważ coraz więcej zakupów robimy online, klienci coraz częściej oczekują od sklepów internetowych stosowania ekologicznych materiałów pakowych.

Używana tradycyjnie do zabezpieczania produktów i wypełniania paczek folia bąbelkowa nie spełnia tych oczekiwań – używa się jej w dużych ilościach, a jej materiał jest bardzo trudny do przetworzenia. W efekcie zużyta folia zalega na wysypiskach śmieci lub ląduje w spalarni. Podobne  właściwości mają mniej popularne, lecz również obecne w roli wypełniacza „chrupki” ze styropianu. Znacznie lepszym rozwiązaniem – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i ekologii – jest wypełniacz papierowy.

Wypełniacze papierowe – rodzaje

Dostępne w naszej ofercie papierowe wypełniacze są wykonane w 100% z biodegradowalnego surowca. W zależności od indywidualnych preferencji możesz wykorzystać w tej funkcji nacinany papier o strukturze 3D lub gładki papier makulaturowy. Produkty tego typu można dowolnie formować i zgniatać, co pozwala na precyzyjne wypełnienie każdej szczeliny w paczce. Dzięki temu elementy zawartości są dobrze zamortyzowane i nie przesuwają się podczas transportu, a w efekcie są dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem.

Jeśli wypełnienie ma służyć także celom estetycznym, godnym polecenia produktem są papierowe wiórki. Produkt ten zapewnia podstawową ochronę przed szkodliwym działaniem wstrząsów, a po otwarciu pudełka wywiera duże wrażenie na odbiorcy przesyłki: wyeksponowane na jego tle produkty prezentują się elegancko i szlachetnie. Wiórki papierowe dostępne są w kilku kolorach, dzięki czemu każdy może dopasować wypełnienie do pozostałych elementów paczki.

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze?

Stosowanie papierowych wypełniaczy do paczek przyniesie liczne korzyści nie tylko planecie, ale także wizerunkowi Twojej działalności w oczach klientów. Osoby świadome ekologicznie z pewnością zauważą podjętą przez Ciebie inicjatywę i zapamiętają Twoją firmę jako nowoczesne, odpowiedzialne społecznie przedsiębiorstwo.

Klienci żyjący eko docenią także walory praktyczne papierowych wypełniaczy: materiały pakowe wysokiej jakości w pełni nadają się do ponownego wykorzystania, można także w całości wyrzucić je do kontenera na papier i przekazać tym samym do przetworzenia.

Czytaj podobne

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia
Newsy 28.04.2023

Targi Warsaw Pack 2023 - nasza relacja z wydarzenia

W dniach 18–20 kwietnia zagościliśmy na tegorocznych targach Warsaw Pack – VIII Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań, gdzie prezentowaliśmy najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania w naszej branży. Zobacz, jak wyglądało nasze stanowisko!

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?
Porady 07.11.2022

Jak zapakować produkt na święta, by sprzedawać więcej?

Coraz bliżej święta… Chociaż za oknem jeszcze jesienna aura, to już za chwilę w telewizji zaczną lecieć świąteczne reklamy, a ludzie będą rozglądać się za prezentami pod choinkę.

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?
Porady 03.11.2022

Dlaczego warto stosować ekologiczne wypełniacze do paczek?

Sprzedaż towarów przez Internet ma wiele zalet, niestety wysyłka zwłaszcza delikatnych produktów zawsze wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Wypełnienie paczki to bardzo ważna kwestia, która ma wpływ na to, w jakim stanie nasze produkty dotrą do klienta i jakie będą jego wrażenia na temat marki.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowymi produktami wprowadzanymi do naszej oferty

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą Polityką prywatności
Copyright © 2022 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.