Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

Barbara Rodek
16.09.2021 2 minuty

Biodegradowalne taśmy klejące coraz częściej wypierają tradycyjne produkty do zamykania i zabezpieczania paczek – nie bez powodu, bo obok równie wysokiej funkcjonalności są też w pełni przyjazne dla środowiska. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać!

Plastikowe odpady zagrożeniem dla środowiska

Nadprodukcja plastikowych odpadów jest jednym z najbardziej palących problemów w zakresie ochrony środowiska oraz głównych czynników postępującego kryzysu klimatycznego. Szerokie możliwości zastosowania, niskie koszty produkcji, wytrzymałość, wodoodporność – to tylko niektóre cechy tworzyw sztucznych, które przesądziły o ogromnej popularności wykonanych z nich produktów. Plastikowe wyroby zalewają nas ze wszystkich stron, a co za tym idzie – ilość plastikowych odpadów rośnie wręcz lawinowo. Śmieci rozkładają się nawet przez setki lat, zanieczyszczając ziemię i wodę, co w znacznym stopniu przyczynia się do ogromnej degradacji ekosystemów.

Zamień plastik na papier

Świadomość problemu sukcesywnie rośnie, a na rynku pojawia się coraz więcej ogólnodostępnych zamienników plastikowych akcesoriów. Doskonałym przykładem są tu produkty do pakowania: kartonowe pudełka, wypełniacze z papieru lub skrobi, a także papierowe, biodegradowalne taśmy klejące – równie funkcjonalne i przystępne cenowo, lecz zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku.

Dlaczego warto używać papierowej taśmy pakowej?

Pakowa taśma na papierze Kraft zapewnia równie mocne łączenie powierzchni, jak tradycyjne produkty tego typu, także w przypadku dużego obciążenia. Można swobodnie używać jej z myślą o przechowywaniu paczek w niskich i wysokich temperaturach – zastosowany w niej klej swobodnie wytrzymuje zarówno upały, jak i kilkunastostopniowe mrozy. W przeciwieństwie do swojego odpowiednika z tworzyw sztucznych, na powierzchni papierowej taśmy można ponadto swobodnie pisać. Właściwości te sprawdzają się np. przy oznaczaniu kilku identycznych paczek; taśmę można wykorzystać również do etykietowania towarów.

Biodegradowalne taśmy klejące – ekologiczny produkt do pakowania

Wykonane z materiałów pozyskanych na drodze recyklingu, w 100% biodegradowalne taśmy klejące są w pełni przyjazne dla środowiska. Aby zachować ekologiczne walory całej paczki, warto stosować taśmę w duecie z kartonowymi opakowaniami – pudełkami lub kopertami. Połączenie obu elementów w zbliżonych odcieniach elegancko się prezentuje, a ponadto nie stwarza problemu przy segregacji śmieci – całe zużyte opakowanie można wyrzucić do kontenera na papier.

Biodegradowalne taśmy klejące mają więc wszystkie zalety tradycyjnych taśm plastikowych, a pod wieloma względami znacznie je przewyższają. Zamiana plastiku na papier opłaca się Tobie i środowisku: każda, nawet drobna zmiana jest krokiem w dobrą stronę i inspiracją dla dalszych proekologicznych działań.

Czytaj podobne

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?
Porady 02.07.2024

Ekologiczna paczka - Co to znaczy, i jak taką zrobić?

W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania
Rankingi 19.06.2024

Top 5 ekologicznych materiałów do pakowania

Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!
Produkty 06.06.2024

HoneyPack papier nacinany - KRÓL wśród alternatyw dla folii bąbelkowej!

W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.