Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

16.09.2021 2 minuty

Biodegradowalne taśmy klejące coraz częściej wypierają tradycyjne produkty do zamykania i zabezpieczania paczek – nie bez powodu, bo obok równie wysokiej funkcjonalności są też w pełni przyjazne dla środowiska. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać!

Plastikowe odpady zagrożeniem dla środowiska

Nadprodukcja plastikowych odpadów jest jednym z najbardziej palących problemów w zakresie ochrony środowiska oraz głównych czynników postępującego kryzysu klimatycznego. Szerokie możliwości zastosowania, niskie koszty produkcji, wytrzymałość, wodoodporność – to tylko niektóre cechy tworzyw sztucznych, które przesądziły o ogromnej popularności wykonanych z nich produktów. Plastikowe wyroby zalewają nas ze wszystkich stron, a co za tym idzie – ilość plastikowych odpadów rośnie wręcz lawinowo. Śmieci rozkładają się nawet przez setki lat, zanieczyszczając ziemię i wodę, co w znacznym stopniu przyczynia się do ogromnej degradacji ekosystemów.

Zamień plastik na papier

Świadomość problemu sukcesywnie rośnie, a na rynku pojawia się coraz więcej ogólnodostępnych zamienników plastikowych akcesoriów. Doskonałym przykładem są tu produkty do pakowania: kartonowe pudełka, wypełniacze z papieru lub skrobi, a także papierowe, biodegradowalne taśmy klejące – równie funkcjonalne i przystępne cenowo, lecz zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku.

Dlaczego warto używać papierowej taśmy pakowej?

Pakowa taśma na papierze Kraft zapewnia równie mocne łączenie powierzchni, jak tradycyjne produkty tego typu, także w przypadku dużego obciążenia. Można swobodnie używać jej z myślą o przechowywaniu paczek w niskich i wysokich temperaturach – zastosowany w niej klej swobodnie wytrzymuje zarówno upały, jak i kilkunastostopniowe mrozy. W przeciwieństwie do swojego odpowiednika z tworzyw sztucznych, na powierzchni papierowej taśmy można ponadto swobodnie pisać. Właściwości te sprawdzają się np. przy oznaczaniu kilku identycznych paczek; taśmę można wykorzystać również do etykietowania towarów.

Biodegradowalne taśmy klejące – ekologiczny produkt do pakowania

Wykonane z materiałów pozyskanych na drodze recyklingu, w 100% biodegradowalne taśmy klejące są w pełni przyjazne dla środowiska. Aby zachować ekologiczne walory całej paczki, warto stosować taśmę w duecie z kartonowymi opakowaniami – pudełkami lub kopertami. Połączenie obu elementów w zbliżonych odcieniach elegancko się prezentuje, a ponadto nie stwarza problemu przy segregacji śmieci – całe zużyte opakowanie można wyrzucić do kontenera na papier.

Biodegradowalne taśmy klejące mają więc wszystkie zalety tradycyjnych taśm plastikowych, a pod wieloma względami znacznie je przewyższają. Zamiana plastiku na papier opłaca się Tobie i środowisku: każda, nawet drobna zmiana jest krokiem w dobrą stronę i inspiracją dla dalszych proekologicznych działań.

Czytaj podobne

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień
Porady 09.08.2023

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?
Porady 09.08.2023

Szybkie i sprytne pakowanie, czyli dlaczego wypełniacze do paczek są niezbędnym elementem każdego magazynu?

Pusta przestrzeń w paczce - zwłaszcza dużej - powoduje, że zapakowany przedmiot może się przemieszczać w niekontrolowany sposób. Wypełniacz do paczek, jak sama nazwa wskazuje, zagospodarowuje pustą przestrzeń w paczce, dzięki czemu chroni jej zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem oraz uszkodzeniem.

Ekologiczna folia stretch – eko alternatywa dla plastikowej folii bąbelkowej
Produkty 08.08.2023

Ekologiczna folia stretch – eko alternatywa dla plastikowej folii bąbelkowej

Kiedy myślimy o pakowaniu, przed oczyma automatycznie staje nam folia z tworzywa sztucznego. Niestety, nie jest ona podatna na recykling, co sprawia, że pozostaje szkodliwa dla środowiska. Na szczęście, istnieją eko alternatywy dla folii, takie jak ekologiczny stretch.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z nowymi produktami wprowadzanymi do naszej oferty

Zapisując się do naszego newslettera zgadzasz się z naszą Polityką prywatności
Copyright © 2022 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.