Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

Biodegradowalne taśmy klejące – bądź eko na 100%

Barbara Rodek
16.09.2021 2 minuty

Biodegradowalne taśmy klejące coraz częściej wypierają tradycyjne produkty do zamykania i zabezpieczania paczek – nie bez powodu, bo obok równie wysokiej funkcjonalności są też w pełni przyjazne dla środowiska. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać!

Plastikowe odpady zagrożeniem dla środowiska

Nadprodukcja plastikowych odpadów jest jednym z najbardziej palących problemów w zakresie ochrony środowiska oraz głównych czynników postępującego kryzysu klimatycznego. Szerokie możliwości zastosowania, niskie koszty produkcji, wytrzymałość, wodoodporność – to tylko niektóre cechy tworzyw sztucznych, które przesądziły o ogromnej popularności wykonanych z nich produktów. Plastikowe wyroby zalewają nas ze wszystkich stron, a co za tym idzie – ilość plastikowych odpadów rośnie wręcz lawinowo. Śmieci rozkładają się nawet przez setki lat, zanieczyszczając ziemię i wodę, co w znacznym stopniu przyczynia się do ogromnej degradacji ekosystemów.

Zamień plastik na papier

Świadomość problemu sukcesywnie rośnie, a na rynku pojawia się coraz więcej ogólnodostępnych zamienników plastikowych akcesoriów. Doskonałym przykładem są tu produkty do pakowania: kartonowe pudełka, wypełniacze z papieru lub skrobi, a także papierowe, biodegradowalne taśmy klejące – równie funkcjonalne i przystępne cenowo, lecz zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku.

Dlaczego warto używać papierowej taśmy pakowej?

Pakowa taśma na papierze Kraft zapewnia równie mocne łączenie powierzchni, jak tradycyjne produkty tego typu, także w przypadku dużego obciążenia. Można swobodnie używać jej z myślą o przechowywaniu paczek w niskich i wysokich temperaturach – zastosowany w niej klej swobodnie wytrzymuje zarówno upały, jak i kilkunastostopniowe mrozy. W przeciwieństwie do swojego odpowiednika z tworzyw sztucznych, na powierzchni papierowej taśmy można ponadto swobodnie pisać. Właściwości te sprawdzają się np. przy oznaczaniu kilku identycznych paczek; taśmę można wykorzystać również do etykietowania towarów.

Biodegradowalne taśmy klejące – ekologiczny produkt do pakowania

Wykonane z materiałów pozyskanych na drodze recyklingu, w 100% biodegradowalne taśmy klejące są w pełni przyjazne dla środowiska. Aby zachować ekologiczne walory całej paczki, warto stosować taśmę w duecie z kartonowymi opakowaniami – pudełkami lub kopertami. Połączenie obu elementów w zbliżonych odcieniach elegancko się prezentuje, a ponadto nie stwarza problemu przy segregacji śmieci – całe zużyte opakowanie można wyrzucić do kontenera na papier.

Biodegradowalne taśmy klejące mają więc wszystkie zalety tradycyjnych taśm plastikowych, a pod wieloma względami znacznie je przewyższają. Zamiana plastiku na papier opłaca się Tobie i środowisku: każda, nawet drobna zmiana jest krokiem w dobrą stronę i inspiracją dla dalszych proekologicznych działań.

Czytaj podobne

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych
Porady 08.02.2024

Kompleksowy przewodnik po urządzeniach do produkcji wypełniaczy powietrznych

Urządzenia do produkcji wypełniaczy powietrznych to niezbędne narzędzia dla firm zajmujących się pakowaniem i wysyłką produktów. Wypełniacze powietrzne, takie jak poduszki powietrzne, są wykorzystywane do zabezpieczania przedmiotów w opakowaniach, zapewniając im ochronę przed uszkodzeniami podczas transportu. W tym przewodniku omówimy różne rodzaje urządzeń do produkcji wypełniaczy powietrznych, ich zastosowanie, dane techniczne oraz materiały używane do produkcji wypełniaczy powietrznych.

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania
Produkty 26.01.2024

Papierowe poduszki powietrzne: ekologiczna alternatywa dla bezpiecznego pakowania

Papierowe poduszki powietrzne to innowacyjne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, takim jak wytrzymałość, elastyczność i przyjazność dla środowiska, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych plastikowych materiałów opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa czy styropian. Dowiedz się więcej, o tym, czym są papierowe poduszki powietrzne, jakie są ich zastosowania oraz jak wpływają na środowisko naturalne!

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień
Porady 09.08.2023

Kompletacja zamówienia jako sztuka przygotowania przesyłki. 4 sposoby na szybkie i tanie pakowanie zamówień

Dowiedz się, czym jest kompletacja zamówień i jakie są jej rodzaje, oraz sprawdź, co możesz zrobić, aby usprawnić ten proces. Znajdź dyspensery i nacinarki do kartonów dla swojej firmy i poznaj zalety papieru HoneyPack. Podpowiadamy też, jakich błędów w pakowaniu zamówień warto unikać.

Newsletter

Nie przegap nowości z epacking

Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.

Copyright © 2023 epacking Inc. All rights reserved

Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.