Sprzedajesz wysyłkowo alkohol? Sprawdź, jak bezpiecznie pakować butelki i dopasować wizualnie opakowanie do luksusowego charakteru wykwintnych trunków.
Pakowanie alkoholu stanowi spore wyzwanie, mając na uwadze połączenie bezpieczeństwa, praktycznego podejścia do pakowania, a także estetyki pakunku. Sprawdź pewne sposoby na ekologiczne i bezpieczne pakowanie alkoholu.
Sprzedaż online wchodzi przebojem w kolejne branże, w tym również alkoholową: trunki sprzedawane są zarówno w sprzedaży detalicznej, jak i modelach subskrypcyjnych. Kraftowe piwo, wina ze wszystkich stron świata, oryginalna szkocka whisky… Konsumenci mają dużą wiedzę na temat alkoholi wysokiej klasy i chcą degustować je osobiście, a dzięki sprzedaży online nie ogranicza ich brak dostępności danego produktu w miejscowych sklepach.
Zadaniem sprzedawców jest nie tylko umożliwienie im zakupu poszukiwanych trunków, ale i dostarczenie ich w nienagannym stanie – a ponieważ jest to produkt spożywczy, w lwiej części przypadków pakowany w szkło, pakowaniu należy poświęcić szczególną uwagę.
Głównym priorytetem jest tu oczywiście zabezpieczenie towaru; pamiętajmy jednak, że na całość doświadczenia zakupowego składa się kilka czynników. Weźmy choćby estetykę przesyłki: wiele alkoholi to produkty ekskluzywne, dlatego warto podkreślić ich rangę równie eleganckim opakowaniem. A jeśli opakowanie to będzie jednocześnie przyjazne środowisku, produkowane z poszanowaniem natury? Dodatkowy punkt dla Ciebie!
Jeśli wydaje Ci się, że połączenie wszystkich powyższych atutów w jednym opakowaniu jest trudne lub niemożliwe, spieszymy z pomocą: mamy produkty spełniające oczekiwania najbardziej wymagających odbiorców.
Wysyłka alkoholu na prezent zawsze stanowiła spory problem do osób, które nigdy wcześniej nie miały przed sobą takiego zadania. W końcu prezentowe butelki alkoholu to niemały wydatek, który powinien być doskonale zabezpieczony na wypadek nieostrożnego transportu. Jak zapakować alkohol, by ten dotarł do odbiorcy w nienaruszonym stanie?
Podstawa to wykorzystanie sprawdzonych materiałów, które z jednej strony będą odpowiednio chronić zawartość paczki, z drugiej będą wyglądać estetycznie, a z trzeciej - dla wielu najważniejszej, będą pochodzić z ekologicznych surowców. Na szczęście nie narzekamy na deficyt takich produktów - wytrzymały papier HoneyPack, który pod względem wizualnym i praktycznym przewyższa klasyczne rozwiązania, ekologiczne wiórki papierowe wypełniające wnętrze pudełka, ekologiczna folia stretchowa, a także szereg innych dodatków wykonanych z makulaturowego papieru.
To wszystko, zapakowane szybko i efektywnie za pomocą dyspensera wykonanego w 100% z kartonu zagwarantuje sukces w transporcie każdej przesyłki z alkoholem.
Jak zapakować wino na prezent, by odbiorca był zadowolony z jakości przesyłki i by wrócił do nas ponownie, mając na uwadze nasze odpowiedzialne podejście do procesu, jakim jest pakowanie butelki na prezent? Oto 3 sprawdzone pomysły.
Po pierwsze papier nacinany. Ten ekologiczny materiał doskonale amortyzuje każde potencjalne uderzenie przesyłki podczas transportu, a przy okazji wygląda naprawdę efektownie. Możemy także spróbować wykorzystać tradycyjne tekturowe pudełka, które wypełnimy ekologicznym wypełniaczem, zapewniając odpowiednio prestiżowy wygląd butelce alkoholu. Trzeci sprawdzony sposób to wykorzystanie dedykowanego pudełka na wino. Takie pudełka doskonale sprawdzają się w przypadku, gdy chcemy, bo osoba obdarowana już na pierwszy rzut oka stwierdziła, czy rocznik trunku jest odpowiadający. Każdy z trzech sposobów na pakowanie wina jest estetyczny, ekologiczny i całkowicie bezpieczny.
Wysyłka alkoholu za granicę to kolejny aspekt, który warto poruszyć w temacie pakowania butelek alkoholu. W tym przypadku również warto podkreślić ekologiczny aspekt naszej filozofii pakowania, poprzez wykorzystanie kraftowego papieru i elementów ozdobnych wykonanych z ekologicznego materiału.
Jednak przesyłka alkoholu zagranicę powinna uwzględnić także odpowiednie znakowanie. Jak znakować alkohol? Oprócz solidnego zabezpieczenia zawartości powinniśmy bezpośrednio na pakunku umieścić ostrzegawcze naklejki, takie jak "Uwaga szkło", "Fragile", lub "Nie rzucać". Zwiększy to prawdopodobieństwo, że kurier zwróci uwagę na oznaczenia i będzie delikatnie obchodzić się z przesyłką.
Amortyzacja uderzeń to podstawa, jeśli chodzi o zabezpieczanie szklanych butelek w transporcie – a nasz papier HoneyPack wywiązuje się z tej funkcji bez zarzutu. Papier 3D po nasztorcowaniu tworzy skuteczną barierę niwelującą siłę ewentualnych wstrząsów. Nie bez znaczenia jest również aspekt ekonomiczny – jedna warstwa HoneyPack odpowiada kilku warstwom zwykłego papieru.
Do niewątpliwych atutów HoneyPack należą również ciekawa wizualnie struktura i szlachetny, naturalny odcień papieru – efekt osiągnięty przy jego zastosowaniu jest nieporównywalnie lepszy, niż przy folii bąbelkowej. Warto przy tym wykorzystać formę butelki do przygotowania dodatkowej dekoracji: górny brzeg HoneyPack można efektownie udrapować, a szyjkę butelki przewiązać papierowym sznurkiem StringPack uformowanym w kokardę.
Aby jak najładniej zaprezentować produkty w paczce, a jednocześnie zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, sięgnij po wiórki papierowe SkewPack – dekoracyjny wypełniacz, który nada całości oryginalnego, luksusowego charakteru. Warto przy tym zaznaczyć, że butelki i etykiety drogich alkoholi również zaliczają się do estetycznych przedmiotów: otoczenie ich skropakiem lub plastikowym wypełniaczem może stworzyć wrażenie niespójności i osłabia pozytywne wrażenie towarzyszące zakupowi. Atrakcyjne wizualnie butelki na „poduszce” z równie efektownych wiórków papierowych tworzą wspólnie przyjemną dla oka całość, zapowiadającą równie satysfakcjonujący smak wybranego alkoholu.
Wszystkie produkty epacking produkowane są z makulaturowego, ekologicznego papieru, w 100% podlegającego biodegradacji. Stosując nasze materiały do pakowania alkoholu dbasz więc nie tylko o jakość przesyłki, ale i o przyrody – a dziś, gdy skutki degradacji środowiska dają o sobie znać coraz mocniej, to cenny wkład w nasze wspólne dobro.
Skontaktuj się z nami – chętnie opowiemy więcej o naszej ofercie i przekażemy Ci bezpłatne próbki produktów!
W dzisiejszym, pro-zielonym świecie, firmy coraz częściej sięgają po ekologiczne opakowania. Ale co dokładnie oznacza, że opakowanie jest ekologiczne i jak je zrobić? Przyjrzyjmy się tej koncepcji i najlepszym praktykom tworzenia zrównoważonych, przyjaznych dla środowiska opakowań.
Hej, eko-pasjonaci i zielone firmy! W świecie, w którym zrównoważony rozwój jest czymś więcej niż tylko modnym hasłem, kluczowe jest dokonywanie ekologicznych wyborów, zwłaszcza jeśli chodzi o opakowania. Niezależnie od tego, czy wysyłasz produkty, czy pakujesz prezenty, używanie ekologicznych materiałów do pakowania to mały krok, który robi dużą różnicę. W tym artykule przedstawimy 5 najlepszych (naszym zdaniem) ekologicznych materiałów do pakowania. Musimy jednak zacząć od tego, DLACZEGO wykorzystanie ekologicznych opakowań MUSI wzrosnąć.
W tętniącym życiem świecie handlu elektronicznego i globalnego zapewnienie, że produkty dotrą do miejsca przeznaczenia w nieskazitelnym stanie, jest ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Niezależnie od tego, czy wysyłasz delikatne wyroby szklane, elektronikę czy przedmioty codziennego użytku, odpowiednie opakowanie jest kluczem do zachowania integralności produktu i zadowolenia klienta. W tym artykule dowiesz się, dlaczego karbowany papier o strukturze plastra miodu jest lepszą alternatywą dla folii bąbelkowej.
Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z poradami i aktualnościami.
Korzystamy z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.